Anasayfa >

Diğer Haberler >

Madame Tussauds Müzesi İstanbul’da Açıldı

Madame Tussauds Müzesi İstanbul’da Açıldı

29 Kasım 2016 Salı, 15:54:46
Madame Tussauds Müzesi İstanbul’da Açıldı
İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan Madame Tussauds Müzesi açıldı. Müzede Mevlana'dan Fatih Sultan Mehmet'e kadar 55 fiğür yer alıyor...

Dünyanın en ünlü balmumu müzesi Madame Tussauds’nun 21’inci  merkezi İstanbul’da açıldı.


İstiklal Caddesi’ndeki Grand Pera binasında yer alan Madame Tussauds Müzesi’nde tarih, kültür, sanat, spor ve siyaset dünyasından 55 figür yer alıyor.


Sergilenecek figürler arasında Mustafa Kemal Atatürk, Mevlana, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman, Zeki Müren, Barış Manço, Adile Naşit, Angelina Jolie, Brad Pitt, Usain Bolt, Messi, Rihanna, Marilyn Monroe, Muhammed Ali ve daha birçok isim yer alıyor.


Açılışa katılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul’daki Londra’dakinden daha iyi olmuş” dedi.


İstanbul’un tarihi geçmişiyle de adeta açık hava müzesi olduğunu ve her geçen gün İstanbul’a değer katan yeni projelerin hayata geçtiğini anlatan Başkan Topbaş, “Madame Tussauds’un İstanbul’a yeni bir değer sunacağına inanıyorum. Yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin yeni bir destinasyonu oldu. Tur rehberleri mutlaka gezilecek yerler arasında Madame Tussauds’u da koyacaktır. Şunu da ifade etmeliyim ki İstanbul’daki Madame Tussauds, Londra’dakinden daha iyi olmuş” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER