Anasayfa >

Diğer Haberler >

TMSF Fi Yapı’nın Gayrimenkullerini Satışa Çıkarıyor

TMSF Fi Yapı’nın Gayrimenkullerini Satışa Çıkarıyor

29 Kasım 2016 Salı, 14:27:01
TMSF Fi Yapı’nın Gayrimenkullerini Satışa Çıkarıyor
TMSF’ye devreliden Fi Yapı’nın taşınmazları TMSF tarafından satışa çıkarılıyor…

Daha önce TMSF’ye devredilen Fi Yapı’nın taşınmazları TMSF tarafından satışa çıkarılmaya hazırlanıyor.


Fi Yapı tarafından yapılan açıklamaya göre satış için yasal işlem başladı. Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanlığından yapılan yazılı açıklama şu şekilde;


Fi Yapı İnşaat Sanayi Ve Ticaret AŞ’nin mal varlıklarının nakde çevrilmesi ve tespit edilen yükümlülüklerinin, adilane bir şekilde tüm hak sahiplerinin taleplerinin aynı oranda karşılanarak sona erdirilmesi amacıyla;

- Kanun Hükmünde Kararnameler ve 5411 sayılı Bankacılık Kanunu hükümleri gereğince Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna tanınan yetkiler kapsamında Şirkete ait taşınmazların satışı için yasal süreç başlatılmıştır.

- Şirketin tamamlanmamış olup yerleşim gerçekleşmeyen Fi Side Projesi’nin yapım işleri için maliyet belirleme, teklif alma süreci de başlatılmış olup hava şartları da dikkate alınarak, Şubat 2017 itibarı ile bu projenin kalan kısımlarının inşasına başlanabileceği ve elde edilen kaynaklarla hızla tamamlanabileceği düşünülmektedir.

- Şirkettin nakit borçlarının ödenmesine ise Şirket kaynaklarının etkin bir şekilde nakde çevrilmesi ile eş zamanlı olarak başlanacak olup adilane bir şekilde tüm alacakların aynı oranda karşılanmasına çalışılacaktır.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER