Anasayfa >

Diğer Haberler >

"Konut Fiyatlarında Kimse Bir Düşüş Beklemesin"

"Konut Fiyatlarında Kimse Bir Düşüş Beklemesin"

22 Kasım 2016 Salı, 15:36:36
Konut Fiyatlarında Kimse Bir Düşüş Beklemesin
2017'de konut fiyatlarında maliyet kaynaklı bir artışın olacağını belirten Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, kimse bir düşüş beklemesin dedi...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Denge Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Bayram, htemlak.haberturk.com’a konuştu. 2016 yılına ilişkin değerlendirmede bulunan Bayram, 2017 beklentilerini de paylaştı.

 

 

ALINAN TEDBİRLER KARŞILIĞINI GÖRDÜ

2016’da yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen inşaat sektörünün istikrarını koruduğuna dikkat çeken Bayram, “Büyük tanıtımlarla 2016 yılına başlayan gayrimenkul firmaları, yıl içinde Türkiye genelinde pek çok projeye start verdi. Tüm siyasi ve güncel problemlere rağmen sektör, istikrarını korudu. 15 Temmuz'da yaşanan darbe girişimiyle sarsılan Türk ekonomisi kısa sürede kendisini toparlamayı bildi. Türk ekonomisinin bel kemiği olarak görülen gayrimenkul sektörünün hareketlenmesi adına pek çok tedbir alındı. Alınan tedbirler karşılığını göstererek, son aylarda konut satışlarında yeni rekorlar yaşandı. Firma olarak elbette bizde yaşanan bu gelişmelerden üzerimize düşen payı aldık. Yapılan kampanyalarla biz de satışlarımızı artırma fırsatı yakaladık” dedi.


İKİNCİ YARIDA TALEP PATLAYACAK

Gayrimenkul sektörünün geçmiş yıllarda gerçekleştirdiği patlamanın bir benzerini daha 2017 yılında yapmasını bekliyoruz diyen Bayram, “2017 yılının gayrimenkul sektörünün yılı olmasını umuyoruz. Özellikle yılın ikinci yarısında talep patlaması yaşanabilir. Zor bir yılı geride bırakan Türk halkı, ertelediği ev sahibi olabilme umudunu, 2017 yılında gerçekleştireceğini öngörüyoruz” diye konuştu.

KAMPANYALAR TAM GAZ DEVAM
Kampanyalarla desteklenen konut satışlarının artması ile tüm makro dengelerin olumlu yönde bir seyir izlediğini ifade eden Bayram, “Son zamanlarda yapılan tüm kampanyalar Türk ekonomisinin lokomotifi olan inşaat sektörünü harekete geçirebilmek içindi... Konut satışlarının artmasıyla tüm makro dengeler olumlu yönde bir seyir izleyecekti. Bunun başarılmasıyla konut satışlarında artış yaşandı. Tabi bu duruma biz konut üreticileri de kampanyalarla destek olduk.  Gayrimenkul yatırımcıları fiyatlarda bir düşüş beklememeli. Zira, inşaat maliyetlerini artması konut sektörünün fiyatlarına bire bir yansımasına sebep oluyor. Ancak 2017 yılında kampanyaların devam edeceği müjdesini verebiliriz” ifadesinde bulundu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER