Anasayfa >

Diğer Haberler >

Müjdelenen Projeler 2017’de Start Alıyor

Müjdelenen Projeler 2017’de Start Alıyor

18 Kasım 2016 Cuma, 14:28:17
Müjdelenen Projeler 2017’de Start Alıyor
İBB Başkanı Kadir Topbaş, ulaşım ağırlıklı olmak üzere müjdelenen projelerin 2017’de hayata geçeceğini söyledi. İşte o projeler…

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 2017 yılı konsolide bütçesini 42 milyar lira, kendi bütçesini de 18,5 milyar lira olarak belirledi.


Konsolide bütçeden yatırıma 16,5 milyar TL yatırdıklarının belirten İBB Başkanı Kadir Topbaş, 2017 sonunda İstanbul’a yapılan yatırım miktarının 117 milyar TL’yi bulacağını söyledi.

 

ÜSKÜDAR KABATAŞ YAYA GEÇİDİ İHALE AŞAMASINA GELDİ

Müjdelenen projelerin 2017’de hayata geçeceğini belirten Kadir Topbaş, denizin altından geçecek Üsküdar-Kabataş Yaya Geçidi’nin projesinin tamamlandığını ve ihale aşamasına geldiğini söyledi. 2 kilometrelik geçitte yürüyen bantlar olacağını ve bisikletle de geçilebileceğini aktaran Başkan Topbaş, Beşiktaş’tan Sarıyer’e ve Üsküdar’dan Beykoz’a da sahilin altından giden metro yapacaklarını belirtti.


17 YENİ TÜNEL YOLDA
İbb bütçesiyle 3 tünel yol yaptıklarının belirten Topbaş, 17 yeni tünel daha yapacaklarını açıkladı. Topbaş, Yerel seçim öncesi açıkladığı Haliç- Unkapanı Tüneli’nin ihale aşamasına geldiğini, Unkapanı Köprüsü’nün kaldırılarak Haliç’in suyuna akıcılık kazandıracak tünelin ulaşımın yanı sıra ekolojik açıdan da çok önemli olduğunu ifade etti.

 

LEVENT TRAFİĞİ YER ALTINA ALINIYOR

Üsküdar, Aksaray, Beşiktaş, Kadıköy ve Beyazıt gibi meydan düzenleme çalışmalarının 2017 yılında hız kazanacağını söyleyen Topbaş, Levent’teki trafiği de yer altına alacaklarını ifade etti.

HALİÇ'E EKOLOJİK KÖPRÜ

Haliç’e ekolojik köprü yapacaklarını belirten Topbaş, tarihi yarımadada da çevreci otobüs dönemini başlatacaklarını açıkladı. Topbaş, 2017 su ve çevre yatırımlarının da tam gaz devam edeceğini söyledi.
SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER