Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tarlabaşı 2 Yıl Sonra Yeni Yüzüne Kavuşuyor

Tarlabaşı 2 Yıl Sonra Yeni Yüzüne Kavuşuyor

17 Kasım 2016 Perşembe, 16:13:16
Tarlabaşı 2 Yıl Sonra Yeni Yüzüne Kavuşuyor
Emlak Zirvesi 201’ya katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Tarlabaşı projesinin ilk bölümünün 2 sene sonra biteceğini açıkladı….

Yerli ve yabancı firmaların katılım gösterdiği "emlak Zirvesi 2016"ya katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Tarlabaşı kentsel dönüşümle ilgili açıklamada bulundu.


Zirvede  “restorasyon, dönüşüm ve akıllı şehir ekonomisi konu başlıklarını “ değerlendiren Demircan, Tarlabaşı’nda ilk bölümünün 2 yıl sonra biteceğini söyledi.


Kentsel dönüşümün bölgeye değer katacağının altını çizen Demircan, "Şu anda ada olarak vatandaşlarımızla kat karşılığı anlaşma aşamasındayız. İlk adamızı birkaç ay içinde bitirsek, 2 sene sonra projenin ilk bölümünü bitirmiş oluruz. Biz ticaret tarafında olmadığımız için satmayı değil, teslim etme taraftarıyız" dedi.

GELİŞME TRENDİMİZİ HİÇ KİMSE DURDURAMAZ
Yabancılara Türkiye'de olup bitenlerin doğru anlatılması gerektiğini söyleyen Ahmet Misbah Demircan, "Ülkemizi ve gelişme trendimizi hiç kimse durduramayacak. Yabancı konuklarımızda soruyorlardır, 'ne oluyor?' diye.  Türkiye çok büyüyor ve ekonomisini çok büyütüyor dolayısıyla bu rahatsızlık oluşturuyor. Çünkü rekabet ettiğimiz ülkeler kendileri üretip bize satmaya ve ham maddelerimizi ucuza almaya alışıklardı.  Şimdi kendi kendimize marka üreten ve inovasyon yapan bir ülke olma durumundayız. Bu durumda bizim coğrafyamız açısından rekabet edilecek yeni bir ülke anlamına geliyor. Bunları anlatmazsak 15 Temmuz'dan itibaren olan bitenleri anlatmakta zorlanırız. Bu aynı zamanda Türkiye çok büyüyor, parası olan buraya yatırıma gelebilir çünkü önü çok açık olduğunu gösteriyor" şeklinde konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER