Anasayfa >

Diğer Haberler >

Eyüp Akbal: Gayrimenkul Hala En Güvenli Liman

Eyüp Akbal: Gayrimenkul Hala En Güvenli Liman

16 Kasım 2016 Çarşamba, 16:56:42
Eyüp Akbal: Gayrimenkul Hala En Güvenli Liman
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Eyüp Akbal,yatırımcıları uyardı. Akbal,son dönemlerde yaşanan siyasi olumsuzluklara rağmen gayrimenkulün hala en güvenli liman olduğunu söyledi...

HABER:Şegül KIRMIZITAŞ

 

Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkan Yardımcı Eyüp Akbal, htemlak.haberturk.com’a konuştu.


Yeni projelerini htemlak.haberturk.com okurları ile paylaşan Eyüp Akbal, sektöre ilişkin de önemli açıklamalarda bulundu.


2017’DE 2 BİN KONUTLUK 2 YENİ PROJE

2017’de 2 bin konutluk 2 yeni projeyi satışa çıkarmaya hazırlandıklarını belirten Akbal, “Projelerimizden ilki 3. İstanbul. Fuzul Grup, Al Zamil Grup, Seha Yapı iştiraki  ‘Asaf’ İş Ortaklığı’nın  projesi olan 3. İstanbul'u, Müsiad Expo Fuarında tanıttık. Projenin arsası Başakşehir Belediyesi’ne ait. 110 bin metrekare alan üzerinde bin 250 konut, ticari üniteler, AVM, mescit ve okul inşa edeceğiz. Lansmana çıkmadan 3.İstanbul projesine 10 bine yakın talep aldık. Bir diğer yeni projemizi de Gaziosmanpaşa’ya yapacağız. 2016 Aralık'ta TOKİ'den aldığımız ihale ile ilk kentsel dönüşüm projesine başlayacağız. 2017’de Gaziosmanpaşa'da 650 konutluk yeni projenin temelini atacağız. 2 projede  toplam 1 milyar 600 bin TL'lik yatırım yapacağız” dedi.


DAR GELİRLİYİ EV SAHİBİ YAPMAYA DEVAM
Fuzulev ile dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapmaya devam edeceklerini belirten Eyüp Akbal, Fuzulev’in 29 şubeye ulaştığını hedeflerinin ise 5 yılda 60 bin kişiyi ev sahibi yapmak olduğunu söyledi.


GAYRİMENKUL HALA EN GÜVENLİ LİMAN
Son dönemlerde yaşanan siyasi olumsuzluklara rağmen gayrimenkulün Türkiye’de hala güvenlik bir liman olduğuna dikkat çeken Akbal, “2016 yılında Türkiye olağanüstü bir dönemden geçti. Darbe girişimi sektörü olumsuz etkiledi. Hükümet inşaat sektörünü rahatlatmak amacıyla hızlı ve yerinde adımlar attı. KDV ve faiz indirimi. GYODER, emlak konut ve TOKİ kampanyaları sektörü olumlu etkiledi. Projeler Eylül ayı sonrası hız kazandı. Türkiye’nin bu darbe girişimini kısa sürede bertaraf etmesi yurt dışında da ses getirdi. Ülkemiz gayrimenkul alıcısı için hala güvenli bir liman olmaya devam ediyor” diye konuştu.  

YATIRIMCILAR 2017’DE HAREKETE GEÇECEK
2017 yılının düşünülenin aksine 2016’ya göre çok daha iyi geçeceğini belirten Akbal, yatırımcıların 2017’de harekete geçmesini bekliyoruz dedi.


Akbal, “Gayrimenkul sektörü açısından 2017 yılının düşünülenin aksine iyi geçeceğini tahmin ediyoruz. 2016 yılında beklenen konut artışının 2017 yılında artarak yaşanacağını öngörüyoruz. Gayrimenkul sektöründe alınan yasal tedbirlerle konut sahibi olmak isteyenler, 2017 yılına ev sahibi olabilme umuduyla girecektir. 2016 yılında yaşanan ekonomik ve siyasi sıkıntılardan endişe duyan yatırımcının hükümete güveni katlandı. Dolayısıyla yatırımcının 2017 yılında harekete geçmesini bekliyoruz” ifadesinde bulundu.


YABANCIYA SATIŞ ÜÇE KATLAYACAK
Önümüzdeki yıl satışların 5 milyar dolardan 10-15 milyar dolara çıkacağını vurgulayan Akbal, “Ortaklarımızın hiçbir endişesi yok. Bizler çalışmalarımıza kaldığımız yerden çok daha güçlü olarak devam edeceğiz. Yabancıya konut satışında daha yolun başındayız. Ben Türkiye’nin istikrarlı bir yönetimle satışların 5 milyar dolardan 10-15 milyar dolara çıkacağına ve Körfez ülkelerinin Türkiye’de daha fazla yatırıma yöneleceğine inanıyorum” dedi.


KAMPANYALAR SEKTÖRÜ HAREKETLİ TUTMAYA DEVAM EDECEK
Akbal, 2017’de konut fiyatları ne olur sorusuna ise şöyle yanıt verdi: “2017 yılında kampanyalar sektörü canlı tutmak için devam eder. Ama İstanbul’da arsa fiyatlarından dolayı konut geliştirmek bir hayli zor. İstanbul’da fiyatların düşmesi bu nedenle zor. Ama Anadolu’da hala uygun fiyatlara konut geliştirme fırsatları var.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER