Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ataşehir Meyve ve Sebze Hali Taşınıyor

Ataşehir Meyve ve Sebze Hali Taşınıyor

14 Kasım 2016 Pazartesi, 15:51:24
Ataşehir Meyve ve Sebze Hali Taşınıyor
Ataşehir Meyve ve Sebze hali Tuzla Aydınlı'ya taşınıyor. Ocak ayında inşaatı başlaması planlanan yeni halin 1 yıl içinde tamamlanması planlanıyor...

Ataşehir Meyve ve Sebze Hali Tuzla’ya taşınıyor. İBB, 19970 yılından bu yana hana Ataşehir’de hizmet veren hali, Adapazarı, Kocaeli ve Gebze bölgesine de hizmet verecek modern bir komplekse taşıyacak.


Tuzla’daki yeni hal 450 bin metrekare alan üzerinde kurulacak. Değişen tüm ihtiyaçlara hizmet verecek şekilde tasarlanacak olan yeni Tuzla Meyve ve Sebze Halinde,Mal giriş ve çıkışlarının, yükleme, depolama, satış gibi tüm hareketlerin hızlı bir şekilde kontrolü yapılabilecek. Mal indirme ve satış alanlarının farklı güzergahları kullanarak trafik oluşturmayacak, esnaf, idari personel ve tüm müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte sosyal tesisler ile donatılmış olması ön planda tutuluyor.


OCAK’TA İNŞAAT BAŞLIYOR
Ocak ayında inşaatı başlaması planlanan yeni halin bir yıl içinde tamamlanması planlanıyor.


Tuzla Aydınlı’da konumlanan yeni halin inşaat alanı ise 205 bin 630 metrekare. Bu alanda 240 adet dükkan, satış birimleri, giriş kontrol noktaları, gıda kontrol binası, kasa yıkama tesisi, paketleme tesisi, atık depolama alanları, idari bina, otoparklar, itfaiye istasyonu, temizlik birimi, 80 yatak kapasiteli otel, cami, 2 kafeterya, 16 büfe, bir restoran, sağlık ocağı, eczane, PTT ve 5 banka şubesi, 2 bin 742 araçlık otopark yer alacak.


3 bin 700 metrekarelik açık ve kapalı otoparka sahip olan Yeni Tuzla Meyve ve Sebze hali kapsamında Bin 133 araçlık binek araç, 408 araçlık kamyonet ve 1201 araçlık TIR ve kamyon otoparkları oluşturulacak.


Çevre dostu olarak tasarlanan yeni hal tesisinde, yeşil alanlar da yer alıyor.  Bu alanlar hem sosyal amaçlı kullanılacak hem de ağaçlandırma yapılarak karbon salınımına yönelik adım atılmış olacak. Ağaçlandırma için ayrılan alana bin 118 ağaç dikilmesi planlanıyor. Ayrıca yeni halde, bin 427 çalı, 278 bin adet yer örtücü bitki dikimi yapılacak.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER