Anasayfa >

Diğer Haberler >

Vapur Hatlarında Marmaray ve Metrobüs Krizi

Vapur Hatlarında Marmaray ve Metrobüs Krizi

14 Kasım 2016 Pazartesi, 13:57:20
Vapur Hatlarında Marmaray ve Metrobüs Krizi
Marmaray ve metrobüs vapur yolcularını düşürdü. 10 milyon yakın vapur yolcusu marmaray ve metrobüse geçti…

Marmaray ve metrobüs vapur hatlarını vurdu. Yaklaşık 10 milyon vapur yolcusu metrobüs ve marmaraya geçti.


Konuya ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Şehir Hatları Genel Müdürü Yakup Güler, şehir hatları 57 milyonluk bir potansiyelden 46-47 milyon indiğini söyledi.


Güler, sabah ve akşam, yoğun saatlerde doluluk oranlarının hayli yüksek olduğunu, ancak öğle saatlerinde hafiflediğini ifade ederek, "Kurum olarak, yolcularımıza yüksek kapasitede arz sunuyoruz. Kısa hatlar veya yolcu sayısı daha az olan lokasyonlara daha küçük tipteki araçlarla deniz ulaşımından istifade etmeye zemin hazırlayacağız. Bu yönde şirket olarak çalışmalar yürütüyoruz." şeklinde konuştu.

GÜNDEMDE ÖZELLEŞME YOK
Şehir hatlarının özelleştirilmesinin gündemlerinden olmadığına dikkat çeken Güler, şehir hatlarının İstanbulluya sunulan en efektif ulaşım hizmeti olduğunu vurgulayarak bir özelleştirmenin söz konusu olmadığını söyledi.
Şehir Hatları'nın ağır yük taşımacılığı veya İstanbul dışına taşımacılık konusunda projesinin olup olmadığına yönelik soruya da Güler, "Şu an herhangi bir proje yok. Buna bir kaynak ayrılmış değil. Şu an odaklandığımız nokta İstanbul’da kaliteli, güvenli, konforlu hızlı, irili ufaklı deniz araçlarıyla yolcu taşımacılığı yapmaktır." karşılığını verdi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER