Anasayfa >

Diğer Haberler >

Türkler Romanya'dan ev alıp kiraya veriyor

Türkler Romanya'dan ev alıp kiraya veriyor

14 Kasım 2016 Pazartesi, 13:21:19
Türkler Romanyadan ev alıp kiraya veriyor
Romanya’daki Türk yatırımları 6 milyar dolara ulaştı. Türkler Romanya’daki gelişen turizmi avantaja çevirerek ev alıp kiraya veriyor…

Romanya’da turizm bu yıl yüzde 30 arttı. Artan turizm konut sektörünün de canlandırdı. Turizmin gelişmesini avantaja çeviren Türkler ise ev alıp kiraya veriyor.


Türk yatırımları üçüncü ülkeler üzerinden gelenlerle toplam 6 milyar dolara ulaştı.


Romanya'da turizmin gelişmesinin Türklere yaradığını söyleyen Turyap Temsilcisi Beyazıd Memiş, "Kira gelirinin gayrimenkul satış fiyatından hızlı artması bakımından Türklerin yatırım iştahını artırıyor" dedi.


Amortisman süresinin kısa olması nedeniyle Türklerin yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını söyleyen Memiş; "Köstence'nin en eğlenceli ve lüks sahil beldesi Mamaia'da 2+1 dairenin fiyatı 60 bin euro iken günlük kiralama bedeli 250 eurodan başlıyor.

Turizmin gelişmesi Türklere yaradı. Yurt dışındaki projelerde cazip ödeme seçenekleri ve perakende gayrimenkullerin zaman zaman çok uygun fiyatlara inmesi, kira gelirinin gayrimenkul satış fiyatından hızlı artması bakımından Türklerin yatırım iştahını artırıyor" dedi.

Doğru sonuca ulaşmak için yurt dışında yatırım yapmak isteyenlerin 'Türkçe' danışmanlık almasını tavsiye eden Turyap Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Onur Sarıbay ise; son 5 yıllık süreçte Türklerin yoğun olarak yurt dışında konut alımı için yakın mesafeleri seçtiğini, gayrimenkul yatırım hedefinin bulunması ve uygulanmasında profesyonel bir danışman ile çalışmanın daha verimli olduğunu belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER