Anasayfa >

Diğer Haberler >

İngiltere’de İnşaat Üretimi 4 Yılın En Büyük Düşüşünü Yaşıyor

İngiltere’de İnşaat Üretimi 4 Yılın En Büyük Düşüşünü Yaşıyor

11 Kasım 2016 Cuma, 15:52:23
İngiltere’de İnşaat Üretimi 4 Yılın En Büyük Düşüşünü Yaşıyor
İngiltere’de inşat üretimi 4 yılın en büyük düşüşünü yaşıyor. Yılın üçüncü çeyreğinde son dört yılın en zayıf performansını göstererek yüzde 1,1 geriledi…

İngiltere’de inşaat üretimi düşüyor. Bölgede inşaat sektörü üretimi yılın üçüncü çeyreğinde son 4 yılın en zayıf performansını göstererek yüzde 1,1 geriledi.


İngiltere Ulusal İstatistik Ofisinden (ONS) yapılan açıklamaya göre inşaat sektörü üretimi bu yılın son çeyreğinde bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1,1 gerileme kaydetti.

İngiltere’nin önde gelen inşaat malzemeleri üreticisi firmalarından SIG tarafından yapılan değerlendirmede, “Bazı inşaat projeleri ertelendi. AB referandumu döneminde yavaşlamanın ardından İngiltere’deki ticari koşullar bir miktar gevşedi, fakat rekabet arttı.” ifadelerine yer verildi.

Londra merkezli Pantheon Macroeconomics’in İngiltere ekonomisti Samuel Tombs ise inşaat sektörü için üçüncü çeyreğin son derece belirsiz olduğunu belirterek, “3.çeyrek itibarıyla inşaat sektöründe gördüğümüz gerileme istatistik ofisinin beklentilerden daha iyi. Fakat ileriki döneme ilişkin ciddi zorluklar söz konusu.” ifadelerini kullandı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER