Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ataköy Mega Yat Limanı Halk Oylaması Sonuçları Belli Oldu

Ataköy Mega Yat Limanı Halk Oylaması Sonuçları Belli Oldu

07 Kasım 2016 Pazartesi, 13:57:09
Ataköy Mega Yat Limanı Halk Oylaması Sonuçları Belli Oldu
Bakırköy Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında ruhsat savaşına dönen Ataköy Mega Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi’nin talebi üzerine İstanbullular 6 Kasım’da sandığa gitti. Oylamada yüzde 50’den fazla vatandaş projeye evet dedi…

Ataköy’de Dati Holding tarafından yapılması planlanan Mega Yat Limanı için 6 Ekim Pazar günü İstanbullular sandık başına gitti.

Bakırköy Belediyesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nı arasında ruhsat savaşına dönen Ataköy Mega Yat Limanı için Bakırköy Belediyesi, referandum yapacağını açıklamıştı.


Ardından Bakırköy Kaymakamlığı, OHAL nedeni ile referanduma izin vermemişti. Bakırköy Belediyesi de bunun üzerine Özgürlük Meydanı'na kurduğu sandıklarla Referandum (Halk oylaması) yerine 'kamuoyu araştırması' yaptığını duyurmuştu.

Saat 09:00'da başlayan ve 17.00'de sona eren oylamada 3 bin 458 oy kullanıldı. Noter huzurunda sayılan oylamada, sandıktan projeye onay çıktı. Bin 988 kişinin 'Evet' oyu kullandığı kamuoyu araştırmasında, bin 451 kişi projeye karşı yönde oy kullandı. 19 oy da, geçersiz sayıldı. Oylama sırasında bazı yurttaşlar, ikametgah şartı aranmayan oylama için Bakırköy dışında yaşayanların otobüslerle getirilerek oy kullandırıldığı iddiasında bulunarak sonuçlara tepki gösterdi.


SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER