Anasayfa >

Diğer Haberler >

Dar Gelirliye 72 TL Taksitle Ev Önerisi

Dar Gelirliye 72 TL Taksitle Ev Önerisi

07 Kasım 2016 Pazartesi, 09:16:33
Dar Gelirliye 72 TL Taksitle Ev Önerisi
Konut finansmanı alanındaki çalışmaları ile adını duyuran Dr. Mithat Bülent Özmen, dar gelirlinin konut edimini kapsayan kitabını yayınladı. Özmen’in bu çalışması dar gelirlinin ayda 72 TL taksitle konut sahibi olabileceğini gösteriyor..

İstanbul başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok yerinde arsa bulmak neredeyse imkansız. Mevcut arsaların maliyeti ise oldukça yüksek. Bundan dolayı dar gelirliye konut üretmek oldukça zor.


Konut finansmanı alanındaki çalışmaları ile adını duyuran Dr. Mithat Bülent Özmen, dar gelirlinin konut edinmesine yönelik finansal model öneren kitabını yayınladı.


Özmen’in, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) tarafından “Erişim İmkanı Sınırlı Hanehalklarının Barınma Amaçlı Konut Edinmesine Yönelik Finansal Model Önerisi” başlığıyla yayınlanan kitabında, 2009-2014 arasındaki veriler alınarak bir model öneriliyor.

Türkiye’deki gelir gruplarını yüzde 20’lik 5 ayrı dilim halinde değerlendiren Özmen, bu dilimlerden en düşük gelire sahip yüzde 20’lik dilimin 72 TL kredi taksiti ödeyerek konut sahibi olmasının imkan dahilinde olduğunu gösteriyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER