Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kabataş İskelesi’nde Tehlike Çanları Çalıyor

Kabataş İskelesi’nde Tehlike Çanları Çalıyor

04 Kasım 2016 Cuma, 10:40:37
Kabataş İskelesi’nde Tehlike Çanları Çalıyor
Yeni liman projesi kapsamında kapatılan Kabataş İskelesi’nde bazı deniz otobüsleri yolcu almaya devam ediyor. Deniz otobüsüne binmek için inşaat alanından geçmek zorunda olan yolcular ise tehlike ile karşı karşıya….


İBB ‘nin yeni liman projesi kapsamında kapatılan Kabataş İskelesi’nde bazı deniz otobüsleri hala yolcu almaya devam ediyor.


Deniz otobüsüne binmek için inşaat alanından geçmek zorunda kalan yolcular ise tehlike ile karşı karşıya.


İstanbul Büyükşehir Belediyesinin yeni liman çalışması nedeniyle Kabataş İskelesi'nde gerçekleştirilen deniz otobüsü seferleri Beşiktaş ve Yenikapı iskelelerine yönlendirilmişti. İstanbul Deniz Otobüsleri (İDO) ve diğer şehiriçi hatlar deniz seferlerini Beşiktaş, Eminönü ve diğer iskelelerden sürdürürken, inşaatın yaklaşık 2,5 ay önce başlamasına rağmen BUDO kendilerine gösterilen yere geçmeyerek seferlerini Kabataş İskelesi'nden sürdürmeye devam ediyor. Deniz otobüsüne binmek için inşaat alanından geçmek durumunda kalan yolcular ise duruma tepki gösterdi.

REZİLLİK ÇEKİYORUZ
Deniz otobüslerini haftada 3-4 kez kullandığını ifade eden bir vatandaş, "Bursa'ya gidiyoruz. Burası bitti yani her tarafı inşaat yaptılar. Zorluk yaşıyoruz. Araba yok, bir şey yok, fener yok. Biz burada rezillik çekiyoruz. Buna bir çare bulmaları lazım. Sağımız inşaat, solumuz inşaat. Buradan tinerciler geçiyor. Gece geldi bize bir şey yaptı. Ne yapmamız lazım. Güvenlikte yok burada" dedi.

CAN GÜVENLİĞİMİZ YOK
Duruma tepki gösteren diğer bir yolcu ise, can güvenliğinin olmadığını dile getirerek, "Can güvenliğimiz pek fazla yok. Can güvenliğimizi filan istiyoruz. Can güvenliğimiz yok. Artık Allah'a emanetiz. Can güvenliğimiz çok önemli. Her hafta buradayım, sürekli kullanıyorum. Eminönü'ne gitmesini istiyoruz'' şeklinde konuştu.
Yolcu Tuna Akpınar da, "Çok zor böyle. Dolambaçlı yollardan gidip geliyoruz. Şaşırdım bende. Daha güvenli bir yer olması lazım" dedi.


KİTAPÇI ÇIKTIKTAN SONRA ORAYA GEÇECEĞİZ
Bursa Deniz Otobüsü İşletme Şefi Gökay Kalyoncu, konu ile ilgili yaptığı açıklamada Eminönü İskelesi'ndeki çalışmanın devam ettiğini söyledi. Yolcuların can güvenliği olmadığını aktaran Kalyoncu, ''Bize tebligat yaklaşık 3-4 ay önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, UKOME tarafından Eminönü İskelesi'nin bize geçtiğini belirterek tebligat yapıldı. Yalnız biz Eminönü İskelesi'ne gittiğimizde Eminönü İskelesi'nde bir kitapçı olduğunu gördük. Kitapçı çıktıktan sonra biz oraya geçebileceğimizi belirttik. Çıkmazsa da onun yan tarafındaki yolcu salonundan yapmaya çalışacağız. Mecbur çıkacaklar. Burada devam ediyoruz şu anda'' ifadelerini kullandı.


İnşaat çalışmalarının yanından yürüyen vatandaşları gösteren Kalyoncu, "İnşaat sahasını görüyorsunuz, anayol burası. Otobüsler buradan geçiyor. Yolcularda otobüslerin yanından geçiyor. Yolcularımız açısından önemli bir tehlike arz etmektedir. Biz kendi tedbirlerimizi alıyoruz ama ne kadar alsanız da herkese göz kulak olamıyorsunuz. İnşaat sahasının içinden ve anayoldan geçiyor. Yolcuları görüyorsunuz. Hiçbir güvenliği yok. Otobüs geliyor, yolcu onun yanından yürüyor'' dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER