Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut Kredisi Faiz Oranlarında İkinci İndirim Geldi

Konut Kredisi Faiz Oranlarında İkinci İndirim Geldi

01 Kasım 2016 Salı, 11:49:09
Konut Kredisi Faiz Oranlarında İkinci İndirim Geldi
15 Temmuz darbe girişi sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara “konut kredisi faiz oranlarını indirin” çağrısı üzerine düşüşe geçen faizlerde ikinci indirimler de başladı….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara “konut kredisi faizlerini indirin” çağrısı üzerine başlayan indirim furyasında ikinci dalga başladı.


Ağustos’ta birçok banka konut kredisi faiz oranlarını psikolojik sınır olarak tabir edilen “Bir”in altına çekmişti. Konut kredisi faiz oranları daha da düşer mi sorusu merak edilirken bankalardan ikinci bir indirim haberi de geldi.


İş Bankası, konut kredisinde yüzde 0.95 olan faizi yüzde 0.90’a çekti. İkinci indirim haberi de Akbank’tan geldi.

 

Akbank da konut kredisi faizlerinde indirime gitti. Bankadan yapılan açıklamaya göre iki yıla kadar olan vadelerde konut kredisi faiz oranları yüzde 0.90’a indirildi. 2 yılın üzerindeki vadelerde 5 yıla kadar yüzde 0.93, 7 yıla kadar yüzde 0.95 ve 7 yılın üzerinde yüzde 0.97 faiz oranı uygulanacak. Akbank, ayrıca 31 Aralık’a kadar krediyle ilk kez ev sahibi olacak müşterilerine 500 TL’ye kadar chip-para kampanyası başlattı.

 

Konut kredisi faiz oranlarını indiren bankalar arasında Yapı Kredi de bulunuyor. Yapı Kredi konut kredisi faiz oranlarını 1/60 ay vadelerde yüzde 0.90, 61-120 ay vadelerde ise yüzde 0.92’ye düşürdü.

 

Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise  daha önce konut kredisinde 10 yıla kadar olan tüm vadelerde yüzde 0,97 olan faiz oranını 60 ay vadede yüzde 0,90’a çekti.

QNB Finansbank  konut kredisi faiz oranını aylık yüzde 0,90'a kadar düşürdü.Konut kredisi faiz oranlarındaki ikinci indirim dalgasına diğer bankaların da katılması öngörülüyor…

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER