Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ataköy Mega Yat Limanı’na Mühür

Ataköy Mega Yat Limanı’na Mühür

28 Ekim 2016 Cuma, 10:35:49
Ataköy Mega Yat Limanı’na Mühür
Ataköy’deki Mega Yat Projesi için yürütmeyi durdurma kararı çıktı. İnşaat mühürlendi…

10 futbol büyüklüğündeki Mega Yat Limanı projesi için yürütmeyi durdurma kararı çıktı. Ataköy Yat Limanı projesi Bakırköy Belediyesi zabıta ekipleri tarafından mühürlendi.


140 dönüm doldurulmuş alan üzerinde yükselecek olan Ataköy Yat Limanı ile birlikte dolgu alanda 3 katlı ticaret ve eğlence merkezi, iki katlı lokanta ve gazino, iki katlı kongre merkezi, 5 katlı yönetim ofisi, 5 katlı tekne satış ofisi, 724 ve 320 araçlık açık otopark ve ayrıca 5 ayrı yerde 32 araçlık açık otopark, tekne onarım ofisleri, yüzme havuzları yer alacak.

 

BELEDİYEDEN RUHSAT ÇIKMADI

1,5 milyar dolar yatırımla Dati Holding tarafından hayata geçirilen Ataköy Yat Limanı projesi için şirket belediyeye ruhsat başvurusunda bulunmuştu. Belediyeden ruhsat çıkmayınca Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, ofis ve işyeri olarak ruhsat vermişti. Ancak ruhsatlar “142 parsel yanı” gibi garip bir tanımlamayla verildi. Bakırköy Belediyesi ruhsat iptali için mahkemeye “Yapı ruhsatı verme yetkisi belediyemizde olması gerekirken 564 ada 142 parsel yanı diye parseli belli olmayan bir yere iksa, ofis ve işyeri olarak iki ay içinde yetkili idarelerce ruhsatlandırma yapılmaması bahane edilerek yapı ruhsatının tanzim edilmesi hukuka uygun değildir” itirazında bulunarak dava açtı.


YÜRÜTMEYİ DURDURMA

İstanbul 4. İdare Mahkemesi dava konusu ruhsatların tümünün okunaklı bir şekilde ikinci kez istenilmesine, ruhsatların yasal dayanağı ve sebep unsurlarının tüm bilgi ve belgelerinin tekrar istenilmesine karar vererek yürütmeyi durdurma istemini kabul etti. Dün çıkan tarihli kararda şöyle denildi; “Davalı idareye kararın bildirim gününü izleyen günden başlayarak 10 gün süre verilmesine, davanın durumu ve olayın niteliği gereği yürütmeyi durdurulması isteminin ara kararı cevabı yerine getirildikten veya veya verilen süre geçtikten sonra yeniden karar verilinceye kadar kabulüne karar verildi.”

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER