Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kozyatağı Mehmet Çavuş Cami Ticarete Açılıyor

Kozyatağı Mehmet Çavuş Cami Ticarete Açılıyor

27 Ekim 2016 Perşembe, 15:32:07
Kozyatağı Mehmet Çavuş Cami Ticarete Açılıyor
Kozyatağı Mehmet Çavuş Cami imar planı askıya çıktı. Yeni imar planına göre caminin yanında yeme içme ve eğlence gibi günübirlik tesisi yapılabilecek…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Kadıköy Kozyatağı Mahallesi’nde bulunan ve mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü’ne (Mehmet Çavuş Vakfı’na) ait olan Kozyatağı Modern Mehmet Çavuş Cami imar planı askıya çıktı.

3119 ada 15 parselde konumlanan ve meri planda “dini tesis alanı” ve “Parklar-dinlenme alanları” olarak kayıtlı olan alan “Dini tesis alanı” ve “Günübirlik tesis alanı”na dönüştürüldü.

Bu amaçla hazırlanan 1/15000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği bakanlık tarafından onaylandı.

Günübirlik tesis alanı olarak tanımlı bu bölümde onaylı peyzaj projesine göre maksimum yapı yüksekliği hmaks:4.50 metreyi geçmeyecek şekilde lokanta, kafetarya, restoran gibi yeme içme, dinlenme ve eğlence amaçlı birimler yer alabilecek.

27 Ekim’de askıya çıkan imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 25 Kasım’da askıdan inecek.

Planlama alanı ağırlıklı olarak konut alanlarından oluşuyor. Parselin Bayer Caddesi ve Şakacı Sokağı’na bakan cephesinde tescilli ağaçlar yer aldığı park alanı ve yine Şakacı Sokak kesiminde Kozyatağı Mehmet Çavuş Cami bulunuyor.

 

İMAR PLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER