Anasayfa >

Diğer Haberler >

Dünyanın En Lüks Stadına Türk İmzası

Dünyanın En Lüks Stadına Türk İmzası

24 Ekim 2016 Pazartesi, 17:54:14
Dünyanın En Lüks Stadına Türk İmzası
Dünyanın en lüks stadı unvanına sahip olan “Krasnodar Arena” bir Türk imzası taşıyor. Rusya’nın Krasnodar şehrinde yükselen stat, Esta Construction tarafından hayata geçirildi…

Rusya’nın Krasnodar şehrinde bir Türk firması tarafından hayata geçirilen Krasnodar Arena, dünyanın en lüks stadı unvanını taşıyor.


Türk inşaat şirketi Esta Construction tarafından inşa edilen Krasnodar Arena’da olimpik yüzme havuzu, restoran, alışveriş merkezi gibi birçok aktivite alanı yer alıyor.


Yapımına 2013’te başlanan Krasnodar Arena, 40 ay gibi bir sürede tamamlanarak hizmete açıldı.

 


34 BİN 300 KİŞİ KAPASİTELİ
120 bin metrekare kullanım alanına sahip olan projede 34 bin 300 kişi kapasiteli. Ruysa’nın hattı dünyanın en lüks ve VIP stadı olan Krasnodar Arena’nın öne çıkan özelliklerinden biri de stadı içeriden çevreleyen medya ekranı. Yaklaşık 5 bin metrekare yüzeye sahip olan medya ekranında görsel şovlar ve karşılaşma hakkında bilgiler veriliyor.

 

 


ISITMA VE SOĞUTMALI KOLTUKLAR
Ispanya’dan getirtilen özel koltuklarla donatılan statta, koltukların ısıtma, soğutma ve USB sitemi bulunuyor.

 


ÇATISI RUSYA’DA İLK
Krasnodar Arena’nın bir diğer öne çıkan özelliği ise Rusya’da ilk olan çatısının halat germe işlemi ile yapılmış olması. Statta ısıtmada da özel bir sistem kullanılmış. Dışarıda hava eksi 25 derecede iken içeride sıcaklığı artı 10 dereceye kadar çıkartan bir  sistem bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER