Anasayfa >

Diğer Haberler >

Kartal Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıda

Kartal Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıda

17 Ekim 2016 Pazartesi, 14:09:22
Kartal Deniz Otobüsü İskelesi İmar Planı Askıda
Kartal Deniz Otobüsü iskelesi amaçlı hazırlanan 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı onaylandı….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Kartal Deniz Otobüsü iskelesi amaçlı 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı onaylandı.

17 Ekim’de askıya çıkan Kartal Deniz Otobüsü İskelesi imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 15 Ekim’de askıdan inecek.

PLAN NOTLARI
1.    Yapımı planlanan alanların inşaatı ve kullanımında deniz kirliliği ve sığlaşmaya neden olunmayacak, dolgu malzemelerinin çeşitli etkenlerle deniz içine yayılmak suretiyle sığlaşmaya ve kirliliğe sebebiyet verilmemesi için öncelikle anroşman ve beton perde gibi yapısal önlemler alınacaktır. İnşaat ve hafriyat sırasında parlayıcı, patlayıcı, tehlikeli ve toksik madde kullanılmayacaktır.

2.    İnşaat aşamasında ve işletme dönemlerinde çevre değerlerinin korunması açısından, 2872 sayılı Çevre Kanunu ve bu kanuna istinaden çıkarılan Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği” “Hava Kalitesi Değerlendirme ve Yönetimi Yönetmeliği” “ Su Kirliliği Kontrolü Yönetmeliği”, “Atık Yönetim Yönetmeliği”,  “Çevresel Gürültünün Değerlendirilmesi ve Yönetim Yönetmeliği” ve ilgili diğer yönetmeliklerde belirtilen hususlar yerine getirilecek ve diğer meri mevzuat çerçevesinde gerekli izinler alınacaktır.

3.    Projenin inşaat ve uygulama aşamalarında seyir emniyeti, can, mal ve deniz güvenliğinin sağlanması açısından gerekli tedbirler alınarak gece ve gündüz uygun işaretlerle markalanacaktır.

 

PLAN NOTLARININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER