Anasayfa >

Diğer Haberler >

FSM'de Pazartesi İtibariyle Yeni Dönem Başlıyor

FSM'de Pazartesi İtibariyle Yeni Dönem Başlıyor

14 Ekim 2016 Cuma, 18:07:55
FSMde Pazartesi İtibariyle Yeni Dönem Başlıyor
Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden kaçak geçenler yandı. Pazartesi itibariyle kaçak geçen ağır tonajlı araçlara 500 TL ceza kesilecek…

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde Pazartesi günü itibariyle yeni bir dönem başlıyor.

Yavuz Sultan Selim Köprüsü açıldıktan sonra geçiş ücretini ödemeyip cezası daha az olduğu için Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçen ağır tonajlı araçlara 500 TL ceza kesilecek.


Karayolları Genel Müdürlüğü’nün konu ile ilgili açıklaması şöyle;
"UKOME kararına aykırı olarak 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden kaçak geçiş yapan araçlara, 17 Ekim 2016 Pazartesi günü saat 00:00'dan itibaren 500 TL idari para cezası uygulama işlemine başlanacaktır" denildi.


Kaçak geçiş yaptığı kamera sistemlerince tespit edilen araçlara, Otoyol Ana Kontrol Merkezi tarafından Kabahatler Kanununa göre tebligat gönderilecek.


Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün açılmasıyla, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden (FSM) ağır tonajlı kamyon, otobüs ve TIR’ların geçmesi yasaklanmıştı. Ancak otoyol ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden en yüksek geçiş ücretinin 164 TL’yi bulmasıyla bazı kamyon şoförleri, 92 lira trafik cezasını göze alarak FSM’den geçiş yapıyorlardı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER