Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tuzla İçmeler Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

Tuzla İçmeler Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor

14 Ekim 2016 Cuma, 12:41:05
Tuzla İçmeler Kentsel Dönüşüm Projesi Başlıyor
Tuzla İçmeler kentsel dönüşüm projesi başlıyor. İçmeler kavşağında 4. Yonca Yaprağı ile trafiğin rahatlaması sağlanacak…

Tuzla İçmeler’de kentsel dönüşüm başlıyor. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İçmeler Köprüsü'nün çevresinde kentsel dönüşüm projesini hazırladıklarını, hak sahipleri ile görüşmelere başlayacaklarını açıkladı.

İçmeler Köprüsü'nde yaşanan trafik sorununu çözmek için köprüden Kadıköy yönüne dönen bir yonca yapımı ve o bölgede kentsel dönüşüm projesi uygulamasını yapacaklarını açıklayan Başkan Yazıcı, önümüzdeki haftadan itibaren hak sahipleriyle görüşeceklerini belirtti.


3 YILDA 2 BİN 934 BAĞIMSIZ BÖLÜM DÖNÜŞTÜ
Tuzla’da 3 yılda 2 bin 934 bağımsız bölümün kentsel dönüşüm kapsamında dönüştüğünü belirten Yazıcı, “2009'da göreve başlar başlamaz kooperatiflerin ruhsatlandırılması için plan çalışması yaptık. Bazı sitelerde 15-20, bazı sitelerde 30 yıldır süren, yaklaşık 40 bin insanı yakından ilgilendiren bir sorunu çözdük. Bu plan sayesinde kooperatifler kendi kentsel dönüşümlerini yapabilir hale geldiler. Bu durum, o sitelerde yaşayanlar için çok büyük avantaj sağladı. Tuzla'da 2014 yılından bugüne 18 site, 2 bin 775 konut, 161 işyeri olmak üzere toplam 2 bin 934 bağımsız bölümde kentsel dönüşüm gerçekleşti" şeklinde konuştu.

TRAFİĞE YONCALI ÇÖZÜM

İçmeler kentsel dönüşüm projesini revize ettiklerini ve yeni planı uygulayacaklarını söyleyen Yazıcı, “İçmeler Kentsel Dönüşüm projemizi revize etmek zorunda kaldık.  Kavşakta 4. yonca yaprağını elde edebilmek ve burada bir yapılaştırma oluşturabilmek için çok geniş alana düşündüğümüz projeyi daha kısa alanda ve görüşmeleri çok uzamadan revize ettik. Burada bir kavşak yolunu da kazanmayı amaçlıyoruz. Alanı geniş tutmak belki büyük problemler çıkaracak ve görüşmeleri aylarca zaman alacaktı. Bizim için gerçek ihtiyaç İçmeler Köprüsü'nde 4. yonca yaprağının oluşturulmasıdır. Bu alandaki planlarımız ve projelerimizi tamamladık. İçmeler Köprüsü'nden giriş tam bir düğüm noktası ve burada yonca yaprağını yaparak bunu çözebilmek bizim için çok önemli" dedi.

Aynı bölgede daha önce yapılan kentsel dönüşümde yol değişikliğinin plana işlendiğini belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Önümüzdeki haftadan itibaren mülkiyet sahipleriyle görüşmelere başlayacağız" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER