Anasayfa >

Diğer Haberler >

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Kapsamında 172 Daire Yıkıldı

Bağcılar Kentsel Dönüşüm Kapsamında 172 Daire Yıkıldı

11 Ekim 2016 Salı, 15:26:54
Bağcılar Kentsel Dönüşüm Kapsamında 172 Daire Yıkıldı
Bağcılar kentsel dönüşüm kapsamında 172 daireli 6 bloğun yıkımı gerçekleşti. Yıkılan dairelerin yerine depreme dayanıklı 338 daire yapılacak..

Bağcılar kentsel dönüşüm kapsamında yıkımlar devam ediyor.  Pınarkent Sitesi’ndeki 172 daireli 6 bloğun yıkımı ilçe sakinlerinin katılımıyla yapıldı. Yıkımı gerçekleştirilen dairelerin yerine depreme dayanıklı toplam 338 daire, 338 araçlık otopark ve 5 bin metrekarelik yeşil alan inşa edilecek.

Bağcılar’da 43 bin parsel olduğunu ve bunun 40 binin 500 metrekarenin altında kaldığını hatırlatan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, parsellerin birleştirilerek otoparklı ve asansörlü binalar inşa ettiklerini söyledi.  

“22 AYDAN 18 AYA İNSİN”
İlçenin 22 mahallesinde de projenin devam ettiğini kaydeden Çağırıcı: “Belediyemiz Başak şirketinde proje üreterek hemşehrilerimize yardım ediyoruz. Bağcılarlıların yüzde 80’i projeyi destekliyor. Konuştuğumuzda yüzde 20’ de ikna oluyor. 1999 yılındaki deprem öncesinde inşa edilen daireler 100 bin lira iken, şimdi yapılan konutlar 400-500 bin liraya çıktı. Depremin ne zaman geleceği bilinmez. Depreme karşı tek çözüm yeni ve sağlam binalar inşa etmek. İnşallah, Albayraklar Sitesinin de Kentsel Dönüşüm’e girmesine az bir süre kaldı. Yine Evren Mahallesindeki THY sitesinde de son aşamaya gelindi.’’ Bağcılar’ın 6 metro ve 2 tramvay hattıyla anıldığını da ifade eden Çağırıcı, ‘’çevre, yol ve kavşak düzenlemesi ile ilçemiz daha bir güzel oldu. Yine ilçemiz katlı otopark ve pazar yerleri kazandı. Katkılarından dolayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş’a teşekkür ediyorum.’’ dedi. Başkan Çağırıcı, müteahhitlerden inşaatın tamamlanma süresini 22 aydan 18 aya indirmesini de istedi.


“NİCE HATIRALARIM VAR”
Evi proje kapsamında yıkılan site sakinlerinden Arif Kesmez, yıkılan evde birçok hatıraları olduğunu anlattı. 30 yıllık binada üç çocuğunu eşiyle birlikte büyüttüğünü belirten inşaatçı Kesmez, “Çok duygulandım. Ancak, deprem gerçeği var. Binamız dayanıksız. Bu yüzden yıkılıp yeniden yapılması gerekiyordu. İnşallah, inşaat tamamladığında 87 metrekarelik dairemin karşılığında 110 metrekarelik bir daireye sahip olacağım. Depreme dayanıklı, asansörlü, otoparklı ve daha güzel bir sitede yaşayacağız.” diyerek duygularını dile getirdi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER