Anasayfa >

Diğer Haberler >

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı Bayraklı’ya

Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı Bayraklı’ya

11 Ekim 2016 Salı, 13:52:27
Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Sağlık Yatırımı Bayraklı’ya
Cumhuriyet tarihinin en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü projesinde çalışmalar başladı. 780 milyon avro yatırımla hayata geçirilen projenin 36 ayda tamamlanması planlanıyor…

7 hastanenin birleşiminden oluşan ve cumhuriyet tarihinde kente yapılan en büyük sağlık yatırımı olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü projesinde çalışmalar başladı.


Sağlık Bakanlığı'nın kamu özel ortaklığıyla İzmir Bayraklı’da hayata geçireceği proje 780 milyon avroluk yatırımla inşa ediliyor.


TÜRKİYE’NİN DÖRDÜNCÜSÜ
Türkiye’nin 4.büyük sağlık kampüsü olacak olan Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü projesinin 36 ayda tamamlanması planlanıyor.


71 BİN 500 HASTAYA HİZMET VERECEK
İzmir Sağlık Müdürü Ayhan İzzettinoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın Bayraklı ilçesinde kuracağı sağlık kampüsünde inşaat çalışmalarının başladığını, buranın hizmete girmesiyle birlikte günde 71 bin 500 hastaya sağlık hizmetinin verileceğini anlattı.


768 YATAK KAPASİTELİ
Kampüsün 568 yatak kapasiteli genel hastane, 373 yatak kapasiteli kadın doğum ve çocuk hastanesi, 213 yatak kapasiteli kardiyovasküler cerrahi hastanesi, 159 yatak kapasiteli onkoloji hastane, 300 yatak kapasiteli fizik tedavi ve rehabilitasyon hastanesi, 100 yatak kapasiteli yüksek güvenlikli adli psikiyatri hastanesi, 347 yatak kapasiteli yoğun bakımlardan oluştuğunu, 51 ameliyathane ve 414 polikliniğin bulunacağı dev kompleksin 622 bin 812 metrekarelik alanda inşa edilmeye başlandığını kaydeden İzzettinoğlu, çalışmaların 36 ay sonra tamamlanacağını ifade etti.


Ege Bölgesi'ndeki en büyük sağlık yatırımının burası olacağını dile getiren İzzettinoğlu, "Kampüsümüz 2 bin 60 yatak kapasitesiyle Türkiye'nin 4. büyük sağlık kampüsü olacak. Doğa dostu, çevreci, kendi arıtma tesisi olacak." diye konuştu.


CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜĞÜ
İzmir'de şu anda hizmet veren Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinin bin 150 yatak kapasitesinin bulunduğunu ve buranın kentin en büyük hastanesi olduğunu vurgulayan İzzettinoğlu, "Düşünün bu hastanemiz 2 bin 60 yataklı olacak. Burası iki tane Tepecik büyüklüğünde. Dakikada 7 ambulansın hastasını acil servise getirebileceğini, ayrıca helikopter pistlerinin de olacağını ifade eden İzzettinoğlu, "Bayraklı Entegre Sağlık Kampüsü, Cumhuriyet tarihi boyunca kentte yapılan en büyük sağlık yatırımı." dedi.


Hastane alanındaki çalışmaların sürdüğünü, ana hastanenin temelini bu yıl sonuna kadar atmayı planladıklarını belirten İzzettinoğlu, çevre yolunun hemen yanı başında olan kampüsün hizmete girmesiyle birlikte bölgedeki birçok hastanenin yükünü de alacağını kaydetti.


İzmir'in son yıllarda sağlık turizmi konusunda önemli yatırımlar yaptığına işaret eden İzzettinoğlu, "Şehir hastanemizin hayata geçmesiyle birlikte kentimiz sağlık turizminde hak ettiği yere gelecek. İzmir'in yanı sıra tüm Ege Bölgesi de bu hastaneden faydalanacak. Sadece bölgemizden değil dünyanın birçok yerinden tedavi olmak isteyen hastalar, İzmir şehir hastanemize gelecek." ifadelerini kullandı.


3 BİN 500 KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLAYACAK
Yüklenici firma sorumlusu Murat Pektaş ise inşaatın hafriyatından çıkan malzemelerin temel dolguda değerlendirildiğini, tamamen çevreci bir hastane yapacaklarını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER