Anasayfa >

Diğer Haberler >

Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Basıldı

Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Basıldı

07 Ekim 2016 Cuma, 13:39:28
Maltepe Başıbüyük Kentsel Dönüşüm İçin Düğmeye Basıldı
Maltepe Başıbüyük Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin ilk etabında hak sahipleri ile sözleşme imzalandı. İlk etapta toplam 300 konut yer alıyor…

Maltepe Başıbüyük Mahallesi’nde kentsel dönüşüm başlıyor. toki ve Maltepe Belediyesi ortaklığında yapılacak olan projede 300 konutluk ilk etabında mahalle halkı ile sözleşmeler imzalandı. Muvafakatnameler alındıktan sonra, konutların yapımına başlanacak. Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, vatandaşlara imzalanan muvafakatnameleri dağıttı.Kentsel dönüşümle ilgili sorunları aşacağız diyen Kılıç, Önceki gün ilçemizde Büyükşehir Belediye Başkanımız Kadir Topbaş'ı ağırladık. Topbaş, yanımızda genel sekreterini aradı, Gülsuyu-Gülensu planlarının önümüzdeki aylarda meclise getirilmesini ve bu sorunun çözülmesini istedi. Kentsel dönüşümle ilgili sorunlarımızı aşacağız" dedi.

MAHALLEMİZİ MÜTEAHHİTLERİN İNSAFINA BIRAKMALAYCAK

TOKİ ile uzun uzadıya yapılan görüşmeler sonrasında Başıbüyük'te önemli bir mesafe alındığını ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Kılıç, "Sizin barınma hakkınıza sahip çıkmak boynumun borcu. Bugün Başıbüyük Mahallesi için attığımız adımla, müteahhitlerin değil halkın dönüşüm projesini hayata geçiriyoruz. Kimse yerinden yurdundan olmayacak. Maltepelilerin değerleri yine Maltepe halkının olacak. TOKİ ile bu anlamda çok sıkı pazarlık yaptık ve inşaat metrekare birim fiyatı düşük olsun dedik. Sizlerden ricam kulaktan dolma bilgilere itibar etmeyiniz. Aynen Gülsuyu-Gülensu'da olduğu gibi mahallemizde de bir kentsel dönüşüm ofisi açıyoruz. Buraya gelerek mahalleniz ve evinizin durumu hakkında en doğruyu bilgi alacaksınız. Şunu da belirtmem gerekir, sizlerin onayı olmadan hiçbir projeyi hayata geçirmeyeceğiz. Mahallelerimizi, ilçemizi müteahhitlerin insafına bırakmayacağız" diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER