Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fuzul Yapı Gaziosmanpaşa Projesinde İmzalar Atıldı

Fuzul Yapı Gaziosmanpaşa Projesinde İmzalar Atıldı

07 Ekim 2016 Cuma, 12:39:40
Fuzul Yapı Gaziosmanpaşa Projesinde İmzalar Atıldı
Toki’nin Gaziosmanpaşa Karayolları ihalesini kazanan Fuzul Yapı, Toki ve Gaziosmanpaşa Belediyesi ile iş birliği protokolü imzalandı…

Fuzul Yapı Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm projesinde imzalar atıldı. Gaziosmanpaşada 60 milyon dolarlık yatırımla hayata geçecek kentsel dönüşüm için TOKİ, Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Fuzul Grup arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Gaziosmanpaşa Karayolları Mahallesi’nde 18 dönüm alan üzerinde yükselecek olan proje kapsamında 500 konut yapılacağını söyledi.

Projenin ilçeye değer katacağını belirten Usta, projenin fiziki olarak kasım sonuna kadar başlamasını beklediklerini ve 2 yıldan önce de bitirmeyi hedeflediklerini ifade etti.


HEDEF 15 YILDA DÖNÜŞÜMÜ TAMAMLAMAK
5 yıl sonra Gaziosmanpaşa’da kentsel dönüşümün yüzde 30’unu tamamlamayı amaçladıklarını  belirten Usta, 2023’te fark edilebilir bir dönüşüm sağlamayı, dönüşümün tamamını ise 15 yıl içinde bitirmeyi hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

150 MİLYON DOLARLIK PROJE
Fuzul Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Akbal da projede çok az ticari ünite bulunacağını ifade ederek, "Proje 60 milyon dolar ama katma değeriyle birlikte 150 milyon dolarlık bir proje." dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER