Anasayfa >

Diğer Haberler >

İstanbul Finans Merkezi Projesinde Son Durum

İstanbul Finans Merkezi Projesinde Son Durum

04 Ekim 2016 Salı, 16:25:04
İstanbul Finans Merkezi Projesinde Son Durum
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, İstanbul Finans Merkezi projesinde gelinen aşama hakkında bilgi verdi. İşte İstanbul Finans Merkezi projesinde son durum…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bugün ki Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilen We Haliç projesinin temel atma töreni sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı.


Bir gazetecinin İstanbul Finans Merkezi projesindeki son duruma yönelik sorusuna yanıtlayan Bakan Özhaseki, projede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

İNŞAATLAR BAŞLADI
Partnerlerinin inşaatlarına başladığını belirten Özhaseki, ruhsat alma aşamasında bir iki firmanın da olduğunu ifade etti.


BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ
İstanbul Finans Merkezi projesinin altyapısı ile ilgili büyük bir proje üzerinde çalıştıklarını belirten Özhaseki, “İhale aşamasındayız. Firmaları belirledik. Ancak KİK'e itirazlar var. Bunların sonuçlanmasını bekliyoruz. Sonuçlandığı zaman da ihale yapılacak. İnşallah alt yapısı bizim tarafımızdan tamamlanacak. Öyle inanıyorum ki İstanbul bir taraftan da ticaretin, finansın merkezi olacak." diye konuştu.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER