Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yeniden Yapılandırma Son Başvuru Tarihi 31 Ekim

Yeniden Yapılandırma Son Başvuru Tarihi 31 Ekim

04 Ekim 2016 Salı, 14:45:06
Yeniden Yapılandırma Son Başvuru Tarihi 31 Ekim
Vergi Borcu Yeniden Yapılandırma Kanunu vatandaşlara vergi borcunu indirimle yeniden yapılandırma imkanı sunuyor. Yeniden yapılandırmada son gün ise 31 Ekim..

Vergi borcu yeniden yapılandırma başvuruları geçtiğimiz ay başladı. Borcunu kanun kapsamında yeniden yapılandırmak isteyenlerin en son 31 Ekim’e kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

Maliye Bakanı Naci Ağbal, söz konusu yasa ile başta vergi daireleri olmak üzere Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu, il özel idareleri ve belediyelere olan borçların da yapılandırıldığını hatırlatarak, vatandaşları başvurularını son güne bırakmamaları konusunda uyardı.


İMKANI OLAN PEŞİN ÖDESİN
İmkanı olan yapılandırdığı borcunu peşin ödesin diye Ağbal, peşin ödeme yolu ile ceza ve faizlerden neredeyse tamamen kurtuluyorsunuz dedi.


TAKSİTLER 2 AYDA BİR ÖDENECEK
Kanunla, borçların taksitle ödenmesi imkanı da getirildiğini anlatan Ağbal, "Herkes kendine uygun taksiti seçebilir. Biz 6, 9, 12, 18 taksit seçeneği getirdik. Taksitler 2 ayda bir ödenecek. Azami 36 ay süre verdik. Tabii bu sürelere cüzi bir ek ödeme koyduk. Peşin ödeyenler ise bu ek ödemeyle karşılaşmayacak." diye konuştu.


İLK 2 TAKSİTİ ZAMANINDA ÖDEMEYEN FIRSATI KAÇIRDI
Taksitle ödemeyi tercih edenlerin ilk 2 taksiti muhakkak zamanında ödemesi gerektiği konusunda uyaran Ağbal, aksi halde yapılandırma ile elde ettikleri fırsatları kaybedeceklerini söyledi.


İL İL GEZİP ANLATACAKLAR
Gelir İdaresi Başkanlığındaki (GİB) tüm bürokratlara yeniden yapılandırmayla ilgili talimat verdiğini belirten Ağbal "Tüm illeri gezip yeniden yapılandırma kanununun getirdiği avantajları anlatacaklar. Kanunun getirdiği avantajları duymayan kalmasın, herkes bu fırsatlardan yararlansın istiyoruz” ifadesinde bulundu.


KONUYLA İLGİLİ DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYNIIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER