Anasayfa >

Diğer Haberler >

Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar 13 Ekim’de Başlıyor

Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar 13 Ekim’de Başlıyor

04 Ekim 2016 Salı, 12:14:12
Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar 13 Ekim’de Başlıyor
Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar Serisi 13 Ekim’de kapılarını açıyor. Konferans 15 Ekim’e kadar devam edecek….

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (İMSAD) tarafında organize edilen SBE16 İSTANBUL Konferansı, 13 Ekim’de kapılarını açıkıyor.

Swissotel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek olan konferans 15 Ekim’e kadar devam edecek.


Bugüne kadar 50’den fazla ülkede düzenlenen Sürdürülebilir Yapılı Çevre Konferanslar Serisi, Türkiye’de ilk defa 13 Ekim-15 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


SBE16 İSTANBUL Konferansı’nın ana teması "Akıllı Metropoller-Sürdürülebilir ve Akıllı Binalar ile Akıllı Şehirler için Entegre Çözümler" olacak.


100’den fazla bildirinin sunulacağı konferansta pek çok ülkeden 22 önemli konuşmacı yer alacak.


Sürdürülebilir bir gelecek için fikirler, yöntemler ve tekniklerin gündeme taşınarak çözüm arayışlarının yapılacağı ve Türkiyenin iklim değişikliği kapsamındaki ulusal vizyonunun konuşulacağı konferansın destekçileri arasında Ekonomi Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yanı sıra İTÜ, Yıldız Teknik Üniversitesi, Yaşar Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, Çevre Dostu Yeşil Binalar Derneği, Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği, Türkiye Serbest Mimarlar Derneği, İstanbul Serbest Mimarlar Derneği, Türk Müşavir Mühendis ve Mimarlar Birliği, Türkiye Müteahhitler Birliği ve İş Dünyası ve Sürdürülebilir Kalkınma Derneği gibi kurumlar da bulunuyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER