Anasayfa >

Diğer Haberler >

Elektrik Fiyatları Düşecek Mi?

Elektrik Fiyatları Düşecek Mi?

30 Eylül 2016 Cuma, 16:55:02
Elektrik Fiyatları Düşecek Mi?
Doğalgaz indiriminin ardından gözler elektrik fiyatlarına çevrildi. Elektrik fiyatları düşecek mi merak konusu? …

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrakın doğalgazda yüzde 10 indirim yapılacağı müjdesin vermişti. Doğalgazdaki indirimin ardından gözler elektriğe çevrildi. Elektrik fiyatları düşecek mi merak konusu.

Enerji sektörü temsilcileri, doğalgazın ardından elektrik fiyatlarının da düşeceğini öngörüyor.


Aksa Enerji Üst Yöneticisi Cüneyt Uygun, doğalgazdan sonra elektrik fiyatlarının da revize edilebileceğini ve önümüzdeki süreçte fiyatların düşeceğini söyledi.


Limak Enerji Üst Yöneticisi Birol Ergüven de doğalgazda yapılan indirimin elektrik fiyatlarına da yansıyacağını vurguladı.
Enerji analisti Emin Emrah Danış ise petrol fiyatlarındaki toparlanmayla birlikte doğalgaz fiyatlarının 2017’nin ilk çeyreğinden itibaren artış trendine gireceğine yönelik beklentilerin ve döviz kurlarındaki artışın fiyat indirimini yüzde 10’la sınırladığını söyledi.


Doğalgaz fiyatlarının düşmesinin sanayi sektörünün ve konut tüketicilerinin enerji maliyetlerini aşağı çekme açısından önemli olacağına dikkati çeken Danış, "Doğalgazı yoğun olarak kullanan sanayi tesislerinin rekabet gücünün artması açısından oldukça önemli ve olumlu bir gelişme. Doğalgaz fiyatlarındaki indirimin, aynı zamanda elektrik piyasasında zor bir yıl geçiren doğalgaz santrallerinin rekabet gücünü arttıracağı gibi gün öncesi elektrik fiyatlarını da düşüreceğini düşünüyorum." Dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER