Anasayfa >

Diğer Haberler >

“2017’de İnşaat Sektörü Patlayacak”

“2017’de İnşaat Sektörü Patlayacak”

30 Eylül 2016 Cuma, 13:53:44
 “2017’de İnşaat Sektörü Patlayacak”
Türkiye'nin lokomotif sektörü inşaatın zarar görmesi bazı kesimleri mutlu ediyor diyen Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, 2001 krizi sonrasını örnek göstererek, bunlara rağmen 2017 inşaat sektörü için patlama yılı olacak dedi...

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Varyap CEO’su Erdinç Varlıbaş, Bodrum Yalıkavak projesinin lansmanında gündemle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 

 


Türkiye’nin son 4 yıl içinde geçirdiği siyasi olumsuzluk, 17 Aralık operasyonu, terör ve 15 Temmuz darbe girişiminin ekonomik ve sosyolojik olumsuzluklara sebep olduğuna dikkat çeken Varlıbaş, Türkiye’ye yönelik olumsuz bir hava oluşturulmaya çalışılıyor dedi.


BU SEKTÖRÜN ZARAR GÖRMESİ BAZI KESİMİ MUTLU EDİYOR
İnşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğu ve önümüzdeki 20 yıl da bu pozisyonunu koruyacağını belirten Varlıbaş, “Bu nedenle bu sektörün zarar görmesi bazı kesimi mutlu ediyor. Ama biz hiç durmadık, durmayı da planlamıyoruz” diye konuştu.


2017 PATLAMA YILI OLACAK
Erdinç Varlıbaş, 2001 krizini hatırlatarak şunları söyledi: “2001 yılında ülkenin yaşadığı ekonomik kriz sonrası 2005’de inşaat sektörü gerek üretim gerekse de talep yönünde büyük bir patlama yaşadı.  İnsanlar ekonomik beklentiler ile hareket ediyor. Bu 4 yıllık arada bekle gör politikası içine girdiler.  Şimdi de yine benzer bir durum yaşanıyor.  Türkiye ile son 4 yıldır çok uğraşıyorlar.  Yatırımda durgunluk dönemi oluştu.  Bekleyip, görmek istiyorlar. Ama ben 2001 krizi sonrasına benzer bir durumun 2017’de yaşanacağını düşünüyorum. 2017 inşaat sektörü için bir patlama yılı olacak. 2017’den çok büyük şeyler bekliyoruz ve hazırlıklarımızı da ona göre yapıyoruz” şeklinde konuştu.

 

BUGÜNE KADAR FİYATLAR HİÇ GERİLEMEDİ

2017'de konut fiyatları ne olur sorusuna da yanıt veren Varlıbaş, "Fiyatlarda bir gerileme öngörmüyorum.  Bugüne kadar konut fiyatları hiç bir zaman gerilemedi. Önümüzdeki yıl da bir miktar rakamlar artacaktır" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER