Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çamlıca TV -Radyo Kulesi Eyfel’i Koltuğundan Etmeye Geliyor

Çamlıca TV -Radyo Kulesi Eyfel’i Koltuğundan Etmeye Geliyor

28 Eylül 2016 Çarşamba, 14:11:59
Çamlıca TV -Radyo Kulesi Eyfel’i Koltuğundan Etmeye Geliyor
Küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesi, 2017 Kadir Gecesi’nde hazırlanıyor. Kule 360 metre yüksekliği ile 300 metrelik Eyfel Kulesi’ni bile geride bıracak…

Küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesi inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Proje hakkında bilgi veren Sarıdağlar İnşaat Proje Müdürü Özgen Bölük, kazı işlemlerinin tamamlandığını ve temelinin atıldığını söyledi.

İSTANBUL’A 360 DERECEDEN BAKTIRACAK
Küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesi projesi ile İstanbul’un 360 dereceden seyredileceğini belirten Bölük, projenin 220 metre betonarme, 145 metre anten uzunluğu ile birlikte toplam 365 metre uzunluğunda olacağını söyledi.


KADİR GECESİNE HAZIRLANIYOR
Projenin denizden yüksekliğinin ise 400 metre olduğuna dikkat çeken Bölük,  projeyi 2017 Kadir Gecesi yanı Haziran ayında tamamlamayı planladıklarını ifade etti.

EYFEL KULESİ’Nİ SOLLAYACAK
Çamlıca TV Radyo Kulesi projesinin Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük tv kulesi olacağının altını çizen Bölük, “ “Eyfel Kulesi 300 metre. Dolayısıyla Çamlıca'daki kule 65 metre daha yüksek olacak. Halihazırda Türkiye ve Avrupa'nın en büyük tv kulesi. Seyir kulesi 4 kattan oluşacak. 2 kat seyir alanı, 2 kat restoran olarak hizmet verecek. Katlara asansör ile hızlı ulaşım sağlanacak. Seyir katında 200 kişi aynı anda bulunabilecek. Restoranda ise aynı anda 75 kişi ağırlanabilecek” açıklamasında bulundu” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER