Anasayfa >

Diğer Haberler >

Ihlamur Kasrı İmar Planı Askıda

Ihlamur Kasrı İmar Planı Askıda

28 Eylül 2016 Çarşamba, 13:53:28
Ihlamur Kasrı İmar Planı Askıda
Beşiktaş Ihlamur Kasrı 1 ve 3.derece doğal sit alanı ve etkilenme geçiş sahası ile Abbasağa Parkı 2.derece doğal sit alanına ilişkin 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı askıya çıktı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Beşiktaş  Ihlamur Kasrı I.ve 3 derece doğal sit alanı ve etkileme geçiş sahası ile Abbasağa Parkı I.derece doğal sit alanına ilişkin 1/5000 ölçekli koruma amaçlı nazım imar planı askıya çıktı.


28 Eylül’de askıya çıkan imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 27 Ekim’de askıdan inecek. Askı süresinde itirazlar il müdürlüğüne yapılabilecek.

PLAN NOTLARI
1.    Bu plan, plan paftaları, plan açıklama raporu, plan hükümleri, doğal sit alanları, kültür ve tabiat varlıkları, yer altı-yerüstü envanter paftaları ve listeleri, kaynaklarla mevcut ve kayıp korunması gerekli kültür varlığı araştırma paftaları ve listeleri ile beraber ayrılmaz bir bütündür.

2.    Planlama alanında yapılaşma şartları, yakın çevresindeki kültür ve tabiat varlıkları yer altı-yerüstü envanteri ile mevcut ve kayıp korunması gerekli kültür varlığı araştırma envanteri, geneleneksel mimari ve kentsel doku ile mülga kültür ve tabiat varlıklarını koruma yüksek kurunun 728 (740 ile değiştirilen) sayılı ilke kararı göz önünde bulundurularak Boğaziçi silüetini olumsuz etkilemeyecek şekilde belirlenecektir.

 

İmar planı notlarının devamı için tıklayınız

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER