Anasayfa >

Diğer Haberler >

Birevim Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyor

Birevim Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyor

27 Eylül 2016 Salı, 12:05:38
Birevim Kira Öder Gibi Ev Sahibi Yapıyor
Birevim Kira Öder Gibi Düşük Taksitlerle Ev Sahibi Yapıyor.160 Ay'a Kadar Vade Farksız Taksitlerle Konut Sahibi Olunabiliyor.

 Birevim Yönetim Kurulu Başkanı Murat Çiftçi, vatandaşların taşıdığı hassasiyetler nedeniyle faizsiz gayrimenkul alım yöntemlerine teveccüh gösterdiğini, ancak geçen yıl satılan 1 milyon 300 bine yakın konuttan sadece yüzde 1inin faizsiz yöntemle satıldığını bildirdi.

Faizsiz gayrimenkul alımı konusunda hizmet vermek amacıyla kurulan ve ihtiyaç sahiplerini faizsiz, vade farksız ve ek maliyet getirmeden ev sahibi yapmayı hedefleyen "Birevim" uygulamasının tanıtımında konuşan Çiftçi, "bir evim olsun" diyen milyonlarca insanın hayatına dokunmak ve mutluluklarına ortak olmak için yola çıktıklarını ifade ederek, sektöre yeni bir bakış açısı getireceklerini söyledi.

Ev sahibi olmak isteyenlerin yerine kendilerini koyduklarını ve neyi nasıl istediklerini iyi tespit ettiklerini belirten Çiftçi, ev almak isteyenlerin lehine pek çok yeniliği hayata geçirdiklerini, faizsiz ev sahibi olma yöntemini adeta yeniden tanımladıklarını kaydetti.

Çiftçi, "Birevimde faiz, vade farkı ve müşteriye ek maliyetler getiren kira ödemesi gibi uygulamalar yok. Mevcut yöntemlerde uygulanan ve müşteriye gerekmediği halde ek maliyet yükü getiren kira ödemesi uygulamasını kaldırdık. Evinizin borcunun olması gerekenden daha kısa sürede bitmesi için düzenlemeler yaptık." diye konuştu.

Yıl sonuna kadar İstanbulda 9, İstanbul dışında 4 olmak üzere toplam 13 şube ile hizmet vereceklerini bildiren Çiftçi, 2017 sonunda 33 şubeye ulaşmayı planladıkları kaydetti.

Çiftçi, orta ve alt gelir grubunda yer alan vatandaşların ev almasını kolaylaştırdıklarını ifade ederek, Türkiyede mevcut finansman yöntemleriyle ev sahibi olamayan veya olmakta zorlanan milyonlarca insanın bulunduğunu, onların hassasiyetlerinin ön planda tutulduğunu söyledi.

Vatandaşın beğendiği evi onların adına aldıklarını ve ipotek koyduklarını belirten Çiftçi, taksit sayısının 160a kadar çıkabildiğini bildirdi.- "Toplam konut satışlarının yüzde 1i faizsiz yöntemle satılıyor"Murat Çiftçi, vatandaşların taşıdığı hassasiyetler nedeniyle faizsiz gayrimenkul alım yöntemlerine teveccüh gösterdiğini, ancak henüz bu yöntemlerin Türkiyede yeterince yaygınlaşmadığını ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Geçen yıl satılan 1 milyon 300 bine yakın konut satıldı. Ancak bu satışların sadece yüzde 1i faizsiz yöntemle satılmış. Ancak her 100 aileden 15-20si faizsiz gayrimenkul alım yöntemleri ile ilgileniyor. Şu an istenilen noktada değil, ama gerçekten potansiyel yüksek. İleride dar gelirli aileler bu yöntemle ev ihtiyacını giderecekler. Bu yüzden faizsiz ev alım yöntemleri artırılmalı."

Tasarrufa dayalı faizsiz konut alım yöntemlerinin artmasıyla pazar potansiyelinin daha da yükseleceğini kaydeden Çiftçi, özellikle şu an ev sahibi olmayan dar gelirli ailelerin bu sisteme girmesiyle faizsiz yöntemlerle satılan konut sayısının artacağını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
Misafir - 25 Nisan 2017 Salı, 22:31 Hangi şartlarla veriyorsunuz sizin burda kiarniz CEVAPLA
DİĞER HABERLER