Anasayfa >

Diğer Haberler >

İstanbul Yeni Havalimanı’na Büyük Ödül

İstanbul Yeni Havalimanı’na Büyük Ödül

26 Eylül 2016 Pazartesi, 09:37:05
İstanbul Yeni Havalimanı’na Büyük Ödül
3.Havalimanı, kule ve teknik binası ile 370 proje arasında 2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü’ne” layık görüldü…


Chicago Athenaeum: Mimarlık ve Dizayn Müzesi ve Mimari Sanat Tasarımı ve Kentsel Araştırmalar Avrupa Merkezi tarafından düzenlenen “2016 Uluslararası Mimarlık” ödülleri Atina'da sahiplerini buldu.


İstanbul Yeni Havalimanı (İYH) Hava Trafik Kontrol Kulesi ve Teknik Binası, 370 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda "2016 Uluslararası Mimarlık Ödülü"ne layık görüldü.

İYH'nin 2015 yılında açtığı yarışma sonucu Türk-İslam kültürünün ve İstanbul'un kültürel mirasının önemli motiflerinden lale çiçeğinden ilham alınarak yapılan, Pininfarina ve AECOM imzasını taşıyan tasarım aldı.


Dünyanın dört bir yanından gelen 370 proje arasında yapılan değerlendirme sonucunda İtalyan mimar ve eleştirmenlerin oluşturduğu jüri tarafından layık görülen ödülü Atina'da düzenlenen törende İGA Havalimanları İnşaatı Üst Yöneticisi (CEO) Yusuf Akçayoğlu, Pininfarina ve AECOM yöneticileri ile birlikte aldı.


DÜNYANIN EN BÜYÜĞÜ
Dünyanın en büyük ve en kapsamlı global mimarlık ödülleri programı olan Uluslararası Mimarlık Ödülleri, her sene gökdelenler, ticari binalar, şehir planları, rezidanslar ve gayrimenkul projelerini yüksek standartlı tasarım mükemmelliği, inşası, planlaması, sürdürülebilirlik özellikleri değerlendiriyor ve köprüler, havaalanları, restorasyon alanları başta olmak üzere pek çok alandaki en iyi uygulamaları ödüllendiriyor.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER