Anasayfa >

Diğer Haberler >

Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlık’ta 2 Aşamalı Geçiş

Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlık’ta 2 Aşamalı Geçiş

24 Eylül 2016 Cumartesi, 16:04:33
Yabancı Yatırımcıya Vatandaşlık’ta 2 Aşamalı Geçiş
Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, yabancı yatırımcıya vatandaşlık verilmesine yönelik iki aşamalı bir geçiş düşündüklerini söyledi. İşte detayları…

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Türkiye'de yatırım yapacak yabancılara vatandaşlık verilmesine yönelik düzenlemeyle ilgili Bakanlar Kurulu kararı çıkaracaklarını söyledi.


İki aşamalı bir geçiş düşündüklerini belirten Elvan, Önce Türkiye'de kalma izni verip bu süreçte kişinin kendisiyle ilgili olumsuz bir durumla karşılaşmaması halinde vatandaşlık vermeyi düşünüyoruz." dedi.


YATIRIMIN LİMİTİ BELLİ DEĞİL
Konuyla ilgili Bakanlar Kurulu kararı çıktığını fakat yatırımın limitinin ise henüz netleşmediğini belirten Elvan, konuyla ilgili çalışmaların İçişleri Bakanlığı tarafından yürütüldüğünü söyledi.


DÜZENLEMEYİ YAKIN ZAMANDA ÇIKARACAĞIZ
Düzenlemeyi yakın zamanda çıkarmayı düşündüklerini belirten Bakan Elvan, sürecin darbe girişimi nedeniyle uzadığını fakat en kısa sürede düzenlemeyi çıkartacaklarını ifade etti.


SADECE KONUT ALANLARA DEĞİL
Uygulamanın sadece konut alanlara yönelik olmayacağının altını çizen Elvan, fabrika kuran ya da Türkiye'de herhangi bir yatırıma ortak olacak yabancılar için de düzenlemenin geçerli olacağını kaydetti. Türkiye'ye yatırım yapmak isteyen yatırımcıları özendirmek istediklerini dile getiren Elvan, uygulamanın dünyanın birçok ülkesinde bulunduğunu belirtti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER