Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tuzla Piyade Okulu “Park” Oluyor

Tuzla Piyade Okulu “Park” Oluyor

24 Eylül 2016 Cumartesi, 13:21:34
 Tuzla Piyade Okulu “Park” Oluyor
İstanbul'un en büyük askeri alanlarından olan Tuzla Piyade Okulu’nun bulunduğu alanın plan değişikliği yapıldı. Sözkonusu alan "Günübirlik tesis" alanı ilan edildi. Askeri fonksiyonunu ise yitirdi...

15 Temmuz darbe girişimin ardından askeri alanların şehrin dışına taşınmasına yönelik çalışmalar devam ediyor.
Tuzla Piyade Okulu alanının planları değişti. Askeri alan içinde kalan şahıs malları, arazinin kenarına toplanarak, ‘günübirlik tesis alanı' yapma izni verildi, o kısma ilişkin ‘askeri alan' fonksiyonu iptal edildi.


İSTANBUL’UN EN BÜYÜK ASKERİ ALANLARINDAN
İstanbul’un bin 700 hektarlık alanı ile en büyük askeri alanlarında biri olan Tuzla Piyade Okulu’nu da içinde bulunduğu arazi için hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile askeri alan içerisinde kalan şahıs malları kenara toplandı.


Yaklaşık 200 bin metrekarelik bu alanın 104 bin metrekaresinin ‘Günübirlik Tesis Alanı', 58 bin metrekaresinin ‘Park Alanı'ı olmasına karar verildi. Bu alandaki ‘Askeri Alan' fonksiyonunu da iptal edildi. Ayrıca E-5 ile sahil yolu arasındaki bağlantıyı sağlamak amacıyla 20 metrelik yol alanı yapılmasının da planlandığı kaydedildi.


GÜNÜBİRLİK TESİS ALANI OLDU

Yeni imar planına göre sözkonusu alan günübirlik tesis alanı ilan edildi. Buna göre alanda sökülüp takılabilir malzemeden yapılmak kaydıyla yüksekliği 4,50 metreyi geçmeyecek çay bahçesi, kafeterya, büfe, muhtarlık, güvenlik kulübesi, sporcu soyunma kabinleri, taksi durağı gibi yapılar yapılabilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER