Anasayfa >

Diğer Haberler >

Çam Gövdesine Süit Ev

Çam Gövdesine Süit Ev

23 Eylül 2016 Cuma, 13:59:21
Çam Gövdesine Süit Ev
Artvin Arhavi ilçesine bağlı Kemerköprü Köyü’nde yaşayan inşaat mühendisi Osman Kaba, çam ağacının gövdesine 18 metrekarelik ev yaptı. Türkiye’nin dört bir yanından ziyaretçi akınına uğrayan ev görenler de hayranlık uyandırıyor…

Artvin'in Arhavi ilçesine bağlı Kemerköprü köyünde yaşayan Osman Kaba, çam gövdesine ev yaptı.


30 bin TL’ye mal olan evin içinde tuvalet, banyo, sıcak su ve  çift kişilik yatak bulunuyor.18 metrekarelik ağaç ev,  55 yaşındaki inşaat Mühenndisi Osman Kaba tarafından inşa edildi.

 


Çocuklarının isteği üzerine yapmaya başladığı evi 6 ayda tek başına tamamladığını söyleyen Kaba, eve “Yeşilden Maviye Ağaç EV adını verdiğini belirtti.


8 köşeli ve konik çatılı evin 18 metrekare olduğunu dile getiren Kaba, evin yerden 6 metre yükseklikte olduğunu ifade etti.


Evi ağaca zarar vermeden inşa ettiğine dikkat çeken Kaba, "2 metrekaresini tuvalet ve banyoya ayırdım. Kullanım alanı net 16 metrekare olarak evi inşa ettim. Çam ağacına zarar vermeden evi inşa ettim. Bazı dalları evin içinde, tepe dalları da hala üzerinde, yemyeşil büyümeye devam ediyor. Ağacın gövdesine fazla yük olmasın diye etrafına direkler diktim. Şu an 30 tona yakın yük çekebilir. Biz 29 kişi bunun üzerine çıktık." dedi.

 


TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN GÖRMEK İÇİN GELENLER VAR
Türkiye’nin her yerinden evi görmek için gelenlerin olduğunu belirten Kaba, gelen misafirlerin önerisi üzerine ağaç evi turizme kazandırmak için çalışmalar yaptığını ifade etti.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER