Anasayfa >

Diğer Haberler >

Peşinat Sıkıntısı Çekene Müjde

Peşinat Sıkıntısı Çekene Müjde

22 Eylül 2016 Perşembe, 17:23:50
Peşinat Sıkıntısı Çekene Müjde
Konut kredisi kullanım oranları yüzde 75’ten yüzde 80’e çıkartıldı. Uygulama elinde yeterli peşinatı olmayan vatandaşların konut alımını kolaylaştıracak…

konut kredisi kullanım oranları yüzde 75’ten yüzde 80’e çıkartıldı. Sektör temsilcileri uygulamanın peşinatta sıkıntı yaşayan vatandaşların elini rahatlatacağını söylüyor.


EKONOMİYE KATKI SAĞLAYACAK
Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tür önlemlerin ekonominin büyümesine katkı sağlayacağını söyledi.


PEŞİNATIN YÜKÜ AZALDI
İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım,peşinatın yükü azaldı, faiz indirimi için de zemin hazırlanıyor diye konuştu.


YENİ BİR REKORA İMZA ATACAĞIZ
 Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkanı Melih Tavukçuoğlu ise konut kredisindeki peşinatlar için yapılan bu atılımla da birlikte 2016 yılında konut satışlarında yeni bir rekora imza atılacağını düşünüyoruz dedi.

PEŞİNAT SIKINTISI ÇEKENLERE NEFES ALDIRACAK
Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, kararın peşinatta sıkıntı çekenlere nefes aldıracağını söyledi. Demir, alınan kararlar sayesinde konut sektöründe son çeyrekte yeni bir ivme yakalanacağını da vurguladı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER