Anasayfa >

Diğer Haberler >

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin Yeni Başkanı Yavuz Işık Oldu

Avrupa Hazır Beton Birliği’nin Yeni Başkanı Yavuz Işık Oldu

20 Eylül 2016 Salı, 13:29:42
 Avrupa Hazır Beton Birliği’nin Yeni Başkanı Yavuz Işık Oldu
Türkiye Hazır Beton Birliği’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yavuz Işık, Avrupa Hazır Beton Birliği’ne (ERMCO) de başkan oldu...

1991 yılından bu yana Avrupa Hazır Beton Birliği’nin (ERMCO) tam üyesi olan ve 2014 yılından bu yana da Başkanlık Komitesi’nde yer alan Türkiye Hazır Beton Birliği, şimdi Avrupa hazır beton sektörüne öncülük edecek. THBB Başkanı Yavuz Işık, 8 Eylül 2016 tarihinde Almanya’da gerçekleştirilen 24. Avrupa Hazır Beton Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı’nda, 70 delegenin oyları ve Fransa, Almanya ve Türkiye’den temsilcilerin oluşturduğu Başkanlık Divanı’nın kararıyla ERMCO Başkanlığına getirildi.

Konu ile ilgili olarak kendisine destek veren herkese teşekkür eden Yavuz Işık şunları söyledi: “Türkiye’de güvenli ve dayanıklı yapıların inşası için gerekli olan kaliteli, doğru, çevreye duyarlı ve sürdürülebilir beton üretiminin ve kullanımının yaygınlaşması için üyelerimiz ile uzun yıllardır özveriyle çalışıyoruz. İstikrarlı ve profesyonel bakış açımızı koruyarak ulusal ve uluslararası platformlarda pekçok başarılar elde etttik. Bugün Türkiye, hazır beton üretiminde Avrupa birincisi, dünya¬da ise üçüncü en büyük hazır beton üreticisidir. Ülkemizi ve THBB’yi temsilen katıldığımız toplantıdan ERMCO başkanlığı görevini üstlenerek ayrılıyoruz. Bu görev elbette ki yeni sorumlulukları da beraberinde getiriyor. Önümüzdeki dönemde hem Avrupa’da hem de Türkiye’de beton sektörünün gelişimi açısından yeni hedefler oluşturacağız ve sektörümüzü ileri taşımak için çalışmalar yürüteceğiz.”


1967 yılında kurulan ERMCO Avrupa’daki on sekiz ülkenin hazır beton üreticilerinin üst çatısı olan ve aynı zamanda Rusya, ABD, Güney Amerika, Hindistan, Japonya ve Yeni Zelanda ülkelerinin de yazışmalı olarak üye olduğu hazır beton alanındaki en büyük uluslararası kuruluştur. ERMCO, beton ve sürdürülebilirlik, kaynakların sorumlu kullanımı, atık beton suyundan ve kentsel dönüşümdeki inşaat artıklarından geri dönüşüm yapılması gibi hazır beton alanındaki yeni kavramlari kapsayan pek çok projeyi yönetiyor. Bu sayede çevre dostu fikirler üretirken aynı zamanda ekonomiye katkı sağlayacak çözümler de geliştiriyor. Bu noktada üstlendiği başkanlık göreviyle birlikte kendisini yeni sorumlulukların da beklediğinin farkında olduğunu belirten Işık: “ERMCO’nun en büyük üyelerinden biri olarak, gerçekleştirilen teknik ve stratejik toplantılarda, THBB’nin teknik gücü ve altyapısıyla, Avrupa hazır beton sektöründe faaliyet gösteren ve araştırma yürüten kuruluşlarla çalışacağımızı ifade ettik. Türkiye’nin, bilimsel ve teknik altyapısıyla ve deneyimiyle Avrupa’da yürütülen projelerin vazgeçilmez bir parçası olacağına inancım sonsuz. Hedefimiz bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdiğimiz temsiliyet görevini daha fazla sorumluluklar alarak daha ileriye taşımaktır.”  dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER