Anasayfa >

Diğer Haberler >

Tarihi Kadıköy Salı Pazarı 2017’de Yeni Adresinde

Tarihi Kadıköy Salı Pazarı 2017’de Yeni Adresinde

19 Eylül 2016 Pazartesi, 11:09:48
Tarihi Kadıköy Salı Pazarı 2017’de Yeni Adresinde
Tarihi Kadıköy Salı Pazarı yenileme çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yıl 29 Eylül’de Hasanpaşa’daki yerinden Medeniyet Üniversitesi’nin bahçesine taşınmıştı. Tarihi Pazar 2017 Haziran’da yeni modern yerine tekrar taşınacak….

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 

Yaklaşık 6 yıl önce İstanbul Kadıköy Kuşdili’ndeki yerinden, kentsel tasarım projesi kapsamındaki Hasanpaşa’ya taşınan 117 yıllık ‘Salı Pazarı’, 29 Eylül 2015’de “Yenileme” projesinde kapsamında ikinci kez taşınmıştı.


Tarihi Pazar yenileme çalışmaları bitene kadar Medeniyet Üniversitesi’nin yanındaki alanda hizmet vermeye devam edecek.

 

 


Anadolu Yakası Pazarcı ve Seyyar Esnaf Odası yetkililerinde aldığımız bilgiye göre Kadıköy Salı Pazarı yenileme çalışmaları başladı. Bir kısmında hafriyat çalışmaları tamamlanıp katlar çıkmaya başlarken bir kısmında ise hafriyat çalışmaları yen başladı.

 

 

 

TARİHİ PAZAR HAZİRAN 2017'DE YENİ ADRESİNDE

Kadıköy Salı Pazarı yenileme projesinin 2017 Haziran’da tamamlanması planlanıyor.

2017 Haziran’da Kadıköy Salı Pazarı’nın yeni adresine geçmesi bekleniyor. Yenileme projesi kapsamında tarihi Pazar modern bir görünümü kavuşacak.

 

 

 

 

OTOPARK SIKINTISI TARİH OLACAK

Daha önce açık olan Pazar, üstü kapalı pazar olacak ve altında 2 katlı otopark yer alacak. Böylelikle otopark sıkıntısı da tarih olacak.

BİN 368 ARAÇ KAPASİTELİ OTOPARK

24 bin 98 metrekare alanın otoparka ayrıldığı yeni Salı Pazarı projesinde otopark bin 368 kapasiteli olarak tasarlanıyor. Yeni Pazar yerinde esnaf 32 bin 248 metrekare alan üzerinde 4 bin 555 tezgahla hizmet verecek.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER