Anasayfa >

Diğer Haberler >

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Firmalarının MESYEB Sınavı

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Firmalarının MESYEB Sınavı

10 Eylül 2016 Cumartesi, 16:24:20
Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Firmalarının MESYEB Sınavı
BTSO, Fikirtepe kentsel dönüşüm projelerinde görevli 17 büyük inşaat şirketinin çalışanlarının mesleki yeterliliğini ölçecek…

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından 2014te hayata geçirilen Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme Merkezi (MESYEB), İstanbul Fikirtepedeki inşaat sektöründe çalışanlarının mesleki yeterliliklerini ölçecek.


BTSOdan yapılan yazılı açıklamaya göre, 64 meslekte sunduğu sınav ve belgelendirme yetkisi bulunan MESYEB, İstanbul Medipol Üniversitesi ve İnsan Kaynakları Enstitüsü ile yapılan protokolle "İstanbul Fikirtepe kentsel dönüşüm Projesi"nde görevli 17 büyük inşaat şirketinin çalışanlarının mesleki yeterliliğini teste tabi tutacak.


Toplam 35 bin konut ve 2 bin 500 ticari mekanın yer alacağı kentsel dönüşüm alanı içinde MESYEB temsilcilik ofisi açılacak ve sınavlar, buradaki bin metrekarelik kapalı alanda yapılacak. İki vardiya şeklinde yapılması planlanan sınavlarda ilk etapta 9 bin kişinin belgelendirilmesi hedefleniyor. Bu sınav, Türkiyedeki en fazla çalışanın dahil olduğu sınav ve belgelendirme programı olarak da kayıtlara geçecek.


İlk etapta yaklaşık 4 ay içinde 9 bin kişinin sınav ve belgelendirmesini gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten MESYEB Genel Müdürü Ramazan Karakök sayının periyodik olarak artacağını söyledi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER