Anasayfa >

Diğer Haberler >

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Konut Hesabı

Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Konut Hesabı

09 Eylül 2016 Cuma, 15:57:53
Türkiye Finans Katılım Bankası’ndan Konut Hesabı
Türkiye Finans Katılım Bankası, devlet desteği ile ev sahibi olmak isteyenlere konut hesabı açıyor. Banka 2 farklı ödeme seçeneği sunuyor…

Türkiye Finans Katılım Bankası, devlet katkısı ile ev sahibi olmak isteyenler için konut hesabı açıyor.


Türkiye Finans Katılım Bankası Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Ağı İş Ailesi Genel Müdür Yardımcısı İsmail Vural, devlet destekli Konut Hesap'tan faydalanmak isteyen müşterilerinin en az 3 yıl sistemde kalmaları gerektiğini söyledi.

TL cinsinden açılan hesapta belirlenen ödeme seçeneklerinin dışında ara ödemeler olmadığına dikkat çeken Vural, "Bankamızda iki farklı ödeme seçeneği bulunuyor. Müşterilerimiz, aylık ödeme seçeneğinde en az 250 TL, en fazla 2 bin 500 TL; 3 aylık seçenekte ise en az 750 TL, en fazla 7 bin 500 TL olan ödeme tutarlarını seçebiliyor" dedi.

Konut hesabından tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yararlanabileceğini belirten Vural, "Konut Hesap için devlet katkısının sadece tek bir hesaba ödenir. KonutHesap için belirlenen bazı koşullar var. Buna göre yapılacak devlet katkısı, hesapta biriken tutarın yüzde 20'sini ve azami 15.000 TL'yi geçemiyor. 36-47 ay arası tasarruf yapan müşterilerimize tutarın yüzde 15'i kadar, 48-59 ay arası tasarruf yapanlara ise yüzde 18 devlet katkısı ödenebiliyor. Sistemde en az 60 ay kalanlara ise devlet katkısı, tutarın yüzde 20'si olabiliyor" dedi.

"Hesaptan 2 kez para çekim hakkı"
Aylık ödeme planında ödemelerin, bir dönem içinde en fazla 3 kez, üç aylık planda ise yine bir dönemde bir kez aksayabileceğini anlatan Vural, "Bir dönem içinde hesaptan en fazla iki kez çekim hakkı tanıyoruz. Çekim hakkının kullanılması halinde hesapta kalan bakiyenin, hesabın açılış tarihinden itibaren yatırılması gereken asgari tutarlar toplamından az olmaması gerekiyor. Yine hesap açtıran müşterilerimiz, hesabın açılış tarihinde bir defaya mahsus olmak üzere 30 bin TL'yi geçmemek koşuluyla üst sınırı aşan bir tutar yatırabiliyor” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER