Anasayfa >

Diğer Haberler >

Devlet Destekli Konut Hesabı Açan Bankalar

Devlet Destekli Konut Hesabı Açan Bankalar

02 Eylül 2016 Cuma, 14:04:10
Devlet Destekli Konut Hesabı Açan Bankalar
Konut hesabı ve devlet katkısı başvuruları 16 Ağustos itibariyle başladı. Peki devlet destekli konut hebası açan bankalar hangileri? Sorunun yanıtı haberimizde…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞKonut hesabı ve devlet katkısı için başvurular 16 Ağustos itibariyle başladı. Konut hesabı açmak için mevduat ve katılım bankalarından TL cinsinden mevduat hesabı ya da katılım fonu hesabı açmanız gerekiyor.


Devlet katkısı ile konut almak isteyenler sadece bir tane hesap açabiliyor ve ortak hesap açılamıyor.


Peki devlet destekli konut hesabı açan bankalar hangileri?


GARANTİ BANKASI
Konut hesabı açan bankalar arasında Garanti Bankası da yer alıyor. Banka açıklamasına göre,  konut hesabı ile birikim yapanlar, hem yüzde 20'ye varan devlet katkısından yararlanacak hem de Garanti'den birikimlerinin 3 katına kadar konut kredisi kullanabilecek.


YAPI KREDİ
Yapı Kredi Bankası en az 3 yıl vadeyle TL cinsinden birikim yapma imkanı sunuyor.


Her ödemenin Yapı Kredi'nin güncel oranlarıyla değerlendiği ve bir vadeli mevduat hesabı özelliği taşıyan hesap, tüm Yapı Kredi şubelerinden açılabiliyor.


Devlet destekli konut kredisi verendiğer bankalar ise şöyle;
•    Kuveyt Türk
•    Ziraat Bankası
•    İş Bankası
•    Ziraat Katılım Bankası
•    Albaraka Türk


 36-47 ay arasında birikim yapanlara tutarın yüzde 15'i kadar ve maksimum 13 bin TL, 48-59 ay arasında birim yapanlara tutarın yüzde 18'i kadar ve maksimum 14 bin TL devlet katkısı sağlanacak. 60 ay boyunca para yatıranlar için ise maksimum 15 bin TL destek verilecek. Yani 5 yılda 75 bin TL biriktiren vatandaşa devlet 15 bin TL katkı sağlayacak.

 

KONUT HESABI BAŞVURU ŞARTLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER