Anasayfa >

Diğer Haberler >

Camilere Silüet Ayarı Geliyor

Camilere Silüet Ayarı Geliyor

02 Eylül 2016 Cuma, 12:04:23
Camilere Silüet Ayarı Geliyor
Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye genelindeki camilerin silüeti ve iç yapısına yönelik yeni bir konsept oluşturacaklarını söyledi…

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye genelindeki camilerin silüeti ve iç yapısına yönelik yeni bir konsept oluşturacaklarını açıkladı.

Özhaseki, "Bir başka yaramız da camiler. Emekli amcalar bir araya geliyorlar. Belki de kendilerini affettirme güdüsüyle cami dernekleri kuruyorlar, sonra da bağış adı altında paralar alıp, cami inşaatlarına başlıyorlar. Saygıdeğer bir düşünce cami yaptırmak. Bir ibadethane yapma gayreti saygıdeğer ama lütfen bunu da bir proje dahilinde yapsınlar." dedi.

GECEKONDU CAMİLER OLMAMALI

Camilerin nezih ve iç huzuru ile oturulabilecek silüeti güzel mekanlar olması gerektiğini belirten Özhaseki, "Gecekondu camilerinin olmaması lazım. Gecekondu camilerin afedersiniz tuvaletlerinde mafyavari adamların oturup da sağdan soldan racon kesmemesi lazım. Bu şehir içinde, şehir dışında. Bu konsepti de çalışıyoruz." bilgisini paylaştı.

KONSEPT CAMİ

Özhaseki, belediye başkanlığı döneminde ödüllü bir cami proje yarışması düzenlediklerini benzer şekilde Diyanet İşleri Başkanlığının da bu konuda çalışmaları olduğunu aktararak, camilerin silüeti, iç yapısının fonksiyonu, bunların kullanımı ve işletmesi konusunda bir konsept oluşturacaklarını kaydetti.

 

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER