Anasayfa >

Diğer Haberler >

Konut Fiyatları 2017'de Ne Olur?

Konut Fiyatları 2017'de Ne Olur?

02 Eylül 2016 Cuma, 09:53:37
Konut Fiyatları 2017de Ne Olur?
15 Temmuz darbe girişiminin ardından konut projelerinde kampanya yağmuru başladı. Kampanyalar vatandaşlarda konut fiyatları düşecek beklentisi oluşturdu. Peki konut fiyatları 2017’de ne olur?

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ

 

15 Temmuz darbe girişimin ardından inşaat sektöründe kampanya seferberliği başlatıldı. Ekonomiye ivme kazandırmak ve inşaat sektörünün darbenin olumsuz yansımalarından etkilenmemesi için bir çok firma atağa geçti.


emlak Konut GYO bu konuda öncü oldu. emlak konut GYO’yu GYODER takip etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdonğan’ın bankalara “faizi indirin” çağrısı üzerine birçok banka konut kredisi faiz oranlarını psikolojik sınır olarak tabir edilen “Bir”in altına çekti.


Vadeler uzadı, peşinatlar düştü, faizler indi fakat dahası da olur mu diye düşünülmüyor değil. Esas akıllardaki soru şu, “Konut fiyatları düşer mi? 2017’de konut fiyatları ne olur?”


BU FIRSATI KAÇIRMAYIN
Soruyu,  Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum’a sorduk.  Konut fiyatlarında bir düşüşün mümkün olmadığının altını çizen Kurum, “İstanbul’da arsa sıkıntısı var, fiyatları çok yüksek.  Başlattığımız kampanya ciddi fedakarlık isteyen bir şey. Ama sürdürülebilir değil. Yani bir daha bu fiyatlara bu yerlerde proje bulmaları mümkün değil. O nedenle ev almayı düşünenler bu fırsatı kaçırmasın” dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER