Anasayfa >

Diğer Haberler >

3.Köprü Açıldı Evler Peynir Ekmek Gibi Satıldı

3.Köprü Açıldı Evler Peynir Ekmek Gibi Satıldı

01 Eylül 2016 Perşembe, 09:47:38
3.Köprü Açıldı Evler Peynir Ekmek Gibi Satıldı
3.Köprü yani Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Otoyolu civardaki konut fiyatlarını uçurdu…

3. Köprü’nün açılışı 26 Ağustos’ta yapıldı. Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılması ile birlikte bölgede konut fiyatları adeta uçtu.


Bölgede satılık konut fiyatları 2 kat artarken kiralık evler ise tükendi.


KÖPRÜYE YAKIN EVLERİN FİYATLARI DÜŞTÜ
Eyüp, Çatalca, Arnavutköy, Sarıyer, Beykoz, Çekmeköy ve Sancaktepe ilçeleri köprü ve otoyolu sayesinde cazibesini artırdı. Köprüden biraz daha uzak köy ve semtlerde kiralık konutlar fiyat artışına rağmen tükenirken, köprüye yakın sitelerde satış yapılamadığı öğrenildi.


TALEP PATLADI
Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun açılması ile birlikte ciddi bir talep patlaması yaşadıklarını belirten Gayrimenkul Danışmanı Leyla Portakal, satılık konut fiyatlarının arttığını kiralık dairelerin ise tükendiğini söyledi.


NE SATILIK KALDI NE KİRALIK
Portakal, “Kirası 3 bin TL olan yerlerde 5-6 bin TL oldu. Bölgede hemen hemen kiralık daire sıkıntısı yaşıyoruz. Satılık konutların fiyatları arttı ve satılanlar da oluyor. Faizlerin düşmesi de alımları etkiledi. Köprüye yakın yerlerin fiyatları maalesef düştü. Orada kiralık ve sıfır çok güzel villalarımız vardı ama veremiyoruz. Çünkü köprüye yakın olan siteler tamamen bitti. Ne satılık olarak ne de kiralık olarak kimse yüzüne bakmıyor. Çünkü vatandaşlar, 'biz buraya doğal ve sessizlik için geliyoruz' dediler. O yüzden köprüye yakın yerler değerini kaybetti" dedi.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER