Anasayfa >

Diğer Haberler >

Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi İmar Planı Askıda

Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi İmar Planı Askıda

31 Ağustos 2016 Çarşamba, 10:57:18
Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi İmar Planı Askıda
Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi 235 ada, 1 parselin bir kısmı 342 parselin bir kısmı ile kuzeyindeki tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli imar planı askıya çıktı…

HABER: Şengül KIRMIZITAŞ


Büyükçekmece Mimarsinan Mahallesi 235 ada, 1 parselin bir kısmı 342 parselin bir kısmı ile kuzeyindeki tescil dışı alana ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı askıya çıktı.

 

29 EYLÜL'DE ASKIDAN İNECEK
31 Ağustos’ta askıya çıkan Büyükçekmece Mimarsinan merkez imar planı 30 günlük askıda bekleme sürecinin ardından 29 Eylül 2016’da askıdan inecek.

 

BÜYÜKÇEKMECE MİMARSİNAN PLAN NOTLARI
1.    Plan değişikliği onama sınırı içerisindeki alan 235 ada 1 parselin bir kısmı, 13 pafta 342 parselin bir kısmı ile bir kısım tescil ışı alanı kapsamaktadır.
2.    Plan değişikliği onama sınırı içinde kalan alan “mesleki ve teknik öğretim tesis” alanıdır.
3.    Meslek ve teknik öğretim tesisi alanında söz konusu fonksiyona hizmet edecek (yurt, kütüphane,  spor tesisi, sergi konferans salonları vb)fonksiyonlar yer alabilir.
4.    Plan değişikliği onama sınırı içerisindeki alanda çevre yapılanma koşulları dikkate alınarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce onaylanacak avan projede belirlenecektir.
5.    Jeolojik ve jeoteknik Etüd raporları doğrultusunda uygulama yapılacaktır.
6.    Uygulama aşamasında ilgili kamu kurum ve kuruluş görüşlerinde belirtilen tedbirlere uyulacaktır.
7.    Açıklanamayan hususlarda meri imarplanı ve meri yönetmelikleri geçerlidir.


Askı duyurusunda şu açıkmaya yer verildi;


Büyükçekmece Belediyesi sınırları içerisinde ilçe kurulması ve bazı kanunlarda değişiklik yapılması hakkında 5747 sayılı kanun ile Mimarsinan İlk Kademe Belediyesi’nin tüzel kişiliğinin kaldırılarak Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlandığı, Büyükçekmece Belediyesi’ne bağlanan ilk Kademe Belediyesi’nin mevcut imar planları ile Büyükçekmece Belediyesi’nin imar planlarının birleştirilmesi işlemleri aşamasında Mimarsinan İlk Kademe Belediyesi imar planlarında bazı eksik ve usulsüzlükler tespit edildiği ve yasal gereğinin yapılması için Büyükşehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’na bildirildiği ifade edilerek konuya ilişkin yazı bakanlığa iletilmiştir.

 

İMAR PLANI DETAYLARI İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER