Anasayfa >

Diğer Haberler >

Albaraka’dan Konut Hesabı

Albaraka’dan Konut Hesabı

26 Ağustos 2016 Cuma, 15:56:29
Albaraka’dan Konut Hesabı
Albaraka devlet yardımı ile konut almak isteyenler için farklı ödeme seçeneklerinden oluşan yeni bir hesap seçeneği sunuyor…

Konut hesabı ve devlet katsısı başvuruları bugün itibariyle başladı.  Devlet desteğiyle konut almak isteyenlerin mevduat veya katılım bankalarında TL cinsinden mevduat ya da katılım fonu hesabı açtırabilir.


Albaraka, devlet yardımı ile konut almak isteyenlere farklı ödeme seçenekleri ile hesap seçeneği sunuyor.

Banka açıklamasına göre, bugünden itibaren TL cinsinden farklı ödeme seçenekleriyle, üç yıl vadeli "Konut Hesabı" açarak aylık veya üç aylık periyotlardaki düzenli ödemeleriyle ev sahibi olmak isteyenlere "Devlet Katkılı" birikim yapma imkanı sunulacak.


Konut Hesabı'yla bir aylık ödeme seçeneğinde asgari ödeme tutarı 250 TL, azami ödeme tutarı 2 bin 500 TL olacak. Üç aylık ödeme seçeneğinde asgari ödeme tutarı 750 TL, azami ödeme tutarı ise 7 bin 500 TL olarak gerçekleşecek.


Devlet katkısını da kapsayacak yeni üründe, 36 – 47 ay arasındaki düzenli ödeme süresinde devlet katkı oranı yüzde 15 olurken, azami katkı 13 bin TL olacak.


Bu oran 48 – 59 ay arasında yüzde 18 ve 14 bin TL'lik azami katkı, 60 ay ve üzerindeyse yüzde 20 ve 15 bin TL’lik azami katkı olarak Albaraka müşterilerine sunulacak.


Devlet Katkısı tutarları, "Yeniden Değerleme Oranına" göre her yıl revize edilecek.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER