Anasayfa >

Diğer Haberler >

Esenler Otogarı Kapatılıyor Mu Sorusuna İBB’den Yanıt Geldi

Esenler Otogarı Kapatılıyor Mu Sorusuna İBB’den Yanıt Geldi

23 Ağustos 2016 Salı, 16:33:31
Esenler Otogarı Kapatılıyor Mu  Sorusuna İBB’den Yanıt Geldi
İBB’den bugün basında çıkan Esenler Büyük İstanbul Otogarı’nın tahliyesi konulu haberlere yanıt verdi. İBB, tahliyenin söz konusu olmadığını söyledi…

Bu sabah basında çıkan İBB, Büyük İstanbul Otogarı’nın tahliyesini istedi başlıklı habere İBB’den yanıt geldi.


İBB, Esenler Otogarı'nın tahliyesinin söz konusu olmadığı belirterek, otogarın işletme hakkının, 4 Mayıs 2019 tarihine kadar Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği’ne ait olduğu açıkladı.

Açıklama şöyle; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile Otogar İşletmecisi arasında önceden beri devam eden ihtilaflar mevcuttur. İşletmeci, UKOME tarafından, "Otoparka giriş-çıkışlar ilk 25 dakika için ücretsizdir" şeklinde alınan kararlara uymamaktadır.


Vatandaşlarımızın şikayetleri ve belediyemizin tespitlerine istinaden işletmeciye idari para cezası verilmektedir. Bu cezalara karşı açılan davalar reddedilmektedir. Ayrıca, sözleşmeye göre otoparkı işletme hakkı olmadığından işletmeciye 2014 yılında dava açılmış olup halen devam etmektedir.


Haberlere konu olan yazımız ise, şirketin projeye aykırı imalat ve kullanımlarının olduğu tespit edildiğinden, bu husus yasal ve rutin bir işlem olarak İşletmeciye bildirilmiştir.


İşletmecinin mevcut durum itibariyle, hukuki süreçler dahilinde, otogarı işletme hakkı sözleşmeye dayalı olarak devam etmektedir.


Yasal çerçevede gönderdiğimiz yazı nedeniyle Belediyemize yönelik yapılan ithamlar haksız ve mesnetsizdir.”

KONUYLA İLGİLİ HABER İÇİN TIKLAYINIZ

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER