Anasayfa >

Diğer Haberler >

İBB, Büyük İstanbul Otogarı’nın Tahliyesini İstedi

İBB, Büyük İstanbul Otogarı’nın Tahliyesini İstedi

23 Ağustos 2016 Salı, 12:03:34
İBB, Büyük İstanbul Otogarı’nın Tahliyesini İstedi
İBB, Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nın işleten şirketten otogarı 15 gün içinde tahliye etmesini istedi…

İBB, Esenler’deki Büyük İstanbul Otogarı’nın tahliyesini istedi. Otogarı işleten şirketle olan sözleşmeyi “amacına uygun kullanım yapılmadığı” gerekçesiyle feshettiğini bildiren İBB, işletmeye “Otogarı 15 gün içinde tahliye et” yazısı da gönderdiği öğrenildi.


9 Ağustos 2016 tarihli, İstanbul 17. Noterliği aracılığıyla gönderilen yazıda otoparkücreti alınması tahliye gerekçesi olarak gösterildi.

Otogarın tahliyesine ilişkin İBB’nin talebi hakkında hapis cezası olan ve yurtdışında bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk de Twitter hesabı üzerinden duyurdu.

2019’A KADAR SÜREMİZ VAR
Avrasya Terminal İşletmeleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, "Sözleşmeye göre 2019'a kadar sürenimiz var. Otoparklarda para alınmasının, sözleşmenin iptaline ve tahliyeye sebep olacağının düşünmüyoruz. Kaldı ki, sözleşme yüklü tazminatı da içeriyor. İBB'nin bu yükün altından kalkması zor olur" dedi. Yıldırım, İBB'den süre uzatım taleplerinin de gündemde olduğunu aktardı.

İBB'den konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Yanıt bekleniyor.

İBB'den cevap geldi!

Büyük İstanbul Otogarı’nda günde 2 bin otobüs çıkış bir o  kadar araç da giriş yapıyor. Günde 100 bin kişinin hareket halinde olduğu otogar’a toplam 168 yazıhane ve 330 kadar da firma bulunuyor.

 

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER