Anasayfa >

Diğer Haberler >

Askeri Kışlalar Şehir Dışına Taşınmaya Başladı

Askeri Kışlalar Şehir Dışına Taşınmaya Başladı

22 Ağustos 2016 Pazartesi, 18:16:16
Askeri Kışlalar Şehir Dışına Taşınmaya Başladı
15 Temmuz darbe girişiminden sonra alınan karar uygulanmaya başladı. 3. Ordu Komutanlığı 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Baştabya Kışlasından zırhlı araç sevkiyatı gerçekleştirilmeye başlandı…

15 Temmuz darbe girişimin ardından alınan askeri kışlaların şehir dışına taşınması kararı uygulanmaya başladı.


Bu kapsamda 3. Ordu Komutanlığı 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı Baştabya Kışlasından zırhlı araç sevkiyatı törenle gerçekleşti.


Kışladan, 6 tır Tekirdağ Çorlu ve Beşiktepe’deki kışlalarına gitmek üzere yola çıktı. Baştabya Kışlasından diğer zırhlı araçların şehir dışına sevkiyatı peyderpey gerçekleştirilecek.


Darbe girişimi gecesi Atatürk Havalimanı ve Vatan Caddesi'ne zırhlı araç sevkiyatının yapıldığı kışlalardan biri olan Baştabya Kışlası, 66. Mekanize Zırhlı Piyade Tugay Komutanlığına bağlı üç kışladan biri. Bu Tugay Komutanlığına bağlı diğer kışlalar ise Topçu Kartaltepe ve Tankçı Topkule kışlaları.


Eski İstanbul Güvenlik Şube Müdürü Mithat Aynacı, darbe girişimi sırasında Vatan Caddesi'nde, Baştabya Kışlasından sevk edilen bir tankın içinde yakalanmıştı.

SEN NE DÜŞÜNÜYORSUN?
YORUM YAZ
DİĞER HABERLER